Wybieramy najciekawsze książkowe premiery marca

Tegoroczna zima była wyjątkowo ciepła. Mimo tego, że w tym roku praktycznie jej nie poczuliśmy, to perspektywa zbliżającej się wiosny cieszy niezmiernie, prawda? Wraz z wiosną w księgarniach pojawi się mnóstwo książkowych premier. Przejrzałam je i wybrałam dla Was te najciekawsze. Zatem jeżeli jesteście ciekawi, po jakie książki warto sięgnąć w marcu, to jestem pewna, że wśród moich propozycji znajdziecie coś dla siebie.

Wybieramy najciekawsze książkowe premiery marca

Najciekawsze książkowe premiery marca

Dla miłośników powieści obyczajowych i romantycznych historii

Zacznę od nazwisk, które miłośnicy gatunku znają bardzo dobrze. W marcu na półkach księgarń pojawią się nowe książki od Colleen Hoover i Paula Evansa. W Gdyby nie ty Hoover, obok wątków romansowych, z wielką wrażliwością skupia się na relacjach rodzinnych. Z kolei Pieśń serca to powieść, którą Evans zamyka trylogię Opowieści sprzedawcy marzeń.

Warte uwagi są też dwie marcowe premiery z Wydawnictwa Kobiecego. – Samotny roadtrip, który zamienia się w romantyczną podróż we dwoje. Właśnie tak zaczyna się nowa powieść Kandi Steiner Droga do Ciebie. Za pośrednictwem tego wydawnictwa swoją najnowszą książkę wydała Agata Bizuk. W książce Nic za darmo autorka daje swojej bohaterce jeszcze jedną szansę na przeżycie młodości i straconej miłości. Trzeba uważać, o czym się marzy, bo marzenia czasem się spełniają…

Książkowe premiery marca – sensacja, kryminał i thriller

A teraz kilka ciekawych wiadomości dla tych czytelników, którzy zamiast się wzruszać, wolą dreszczyk tajemnicy… Na marzec zapowiedziano premierę najnowszej książki B.A. Paris. Pisarka swoimi thrillerami zaskarbiła już sobie sympatię miłośników gatunku. Jestem pewna, że wielu z nich czeka na Dylemat.

W marcu premierę będzie mieć też polskie wydanie thrillera Miłość i inne obsesje Liane Moriarty, autorki zekranizowanych Wielkich kłamstewek.

Jeżeli lubicie komedie kryminalne, zwłaszcza te, których bohaterką jest nieprzeciętna emerytka Zofia Wilkońska, to Jacek Galiński ma dla Was nową odsłonę swojej serii. W Kratki się pani odbiły główna bohaterka trafia za tytułowe kratki.

Biografie i reportaże

Po sukcesie filmu Rocketman nadchodzi czas na książkę Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna. To szczera, wzruszająca i nieraz zabawna opowieść o życiu artysty.

Katarzyna Puzyńska kontynuuje swoje wywiady z polskimi policjantami. W reportażu Policjanci. W boju codzienności pracy w napięciu i niebezpieczeństwie pisarka i jednocześnie psycholożka rozmawia z antyterrorystami.

W ostatnich latach czytelnicy chętnie sięgają po książki podejmujące temat służby zdrowia i jej pracowników. Marianna Fijewska w swoim reportażu Trudny przypadek rozmawia ze specjalistami różnych dziedzin medycznych o nietypowych historiach pacjentów. To przypadki, które nadal budzą emocje.

Książkowe premiery marca – fantastyka

Już niedługo w księgarniach pojawi się nowa książka Marty Kisiel. Płacz to już trzeci tom cyklu wrocławskiego. Powiem Wam, że udało mi się przeczytać tę książkę przedpremierowo i jest na co czekać.

Z nową książką wraca też Michał Gołkowski. SybirPunk. Vol 1 to jego wersja cybernetycznej przyszłości, której daleko do sterylnego świata. Będzie brudno, brutalnie i oczywiście niebezpiecznie.

Do księgarń trafi też pierwsza książka znanych booktuberek. Bestsellerki, czyli Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska, przygotowały swoim fanom autorską powieść fantasy pt. Ostatnia godzina.

Literatura piękna – tematyka wojenna

II wojna światowa, konflikt w Syrii… Każda wojna to cierpienie ludzi, którzy nie mają wpływy na politykę. Właśnie w powieściach podejmujących temat wojen widać tę cierpiącą, ludzką twarz każdego konfliktu.

W tym miesiącu swoje premiery będą mieć Światło ukryte w mroku Sharon Cameron i Żółty ptak śpiewa Jennifer Rosner. Obie powieści mają miejsce w okupowanej przez Nazistów Polsce. W księgarniach pojawi się też głośna książka Christy Lefteri – Pszczelarz z Aleppo.

Książkowe premiery marca – coś dla młodzieży

Grom książek dla młodzieży to propozycje z nurtu fantasy. Dom soli i łez Erin A. Craig to opowieść inspirowana baśnią o małej syrence. Książki o syrenach to trend ostatnich kilku miesięcy i wiem, że sporo czytelników szuka czegoś w morskich klimatach.

Obok syren, oczywiście magia i tajemnice: Te wiedźmy nie płoną Isabel Sterling – młode wiedźmy ze współczesnego Salem będą musiały poradzić sobie nie tylko z sercowymi problemami…

Przy powieściach dla młodzieży warto wspomnieć o nowym, filmowym wydaniu świetnej powieści rycerskiej dla młodzieży. List do króla, bestselerowa powieść Tonke Dragt, została zekranizowana przez Netflix.

A teraz coś dla tych czytelników, którzy wolą powieści osadzone bliżej znanej nam rzeczywistości. Zdarzyło się wczoraj Maury Ellen Stokes. To opowieść o próbach poradzenia sobie ze śmiercią bliskiej przyjaciółki.

Na jakie marcowe premiery czekacie?