Zapowiedzi fantasy luty 2023

Wydawać by się mogło, że dopiero co świętowaliśmy sylwestra i pierwsze premiery tego roku, a przed nami są już zapowiedzi fantasy na luty 2023! Jeśli jesteście ciekawi, co czeka na nas w nadchodzącym miesiącu, sprawdźcie te tytuły. >>

Zapowiedzi fantasy na luty 2023: zestawienie

Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie kupisz na TaniaKsiazka.pl

Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie

Weilburg dotknęła zaraza. Miasto zatrzasnęło więc bramy i ogłosiło kwarantannę, a w obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi dotkniętych śmiertelną chorobą. To jednak nie rozwiązało wszelkich problemów, ponieważ w mieście oczadziałym od wielotygodniowej suszy i spętanym strachem przed wrogami z zewnątrz i fanatykami, wystarczy iskra, by z domów pozostały zgliszcza, a ulice zaścieliły trupy.

W tym właśnie miejscu i czasie inkwizytor Mordimer Madderdin, stoczy walkę o ocalenie niewinnych, ukaranie zbrodniarzy, a przede wszystkim, o utrzymanie choćby resztek sprawiedliwości.

PREMIERA: 2 lutego

Zapowiedzi fantasy luty2023: książkę Kosiarze znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kosiarze

Ludzkość pokonała głód, choroby, wojny, a nawet śmierć. Teraz kosiarze są jedynymi, które mogą zakończyć życie, kontrolując wielkość populacji.

Dwoje nastolatków Citra i Rowan rozpoczyna właśnie szkolenie mające przygotować ich do tej roli. Choć żadne z nich tego nie chce, będą musieli opanować trudną sztukę zbierania życia. Będą musieli zaryzykować to, co mają najcenniejsze, ponieważ cena za idealny świat, może być naprawdę wysoka…

PREMIERA: 8 lutego

Zapowiedzi fantasy luty 2023: książki Ariadna szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ariadna

Księżniczka Krety, Ariadna, dorasta w luksusach, słuchając opowieści swojej opiekunki o bogach i bohaterach. W tym samym czasie pod jej złotym pałacem odbija się echem wszechobecny tętent kopyt jej brata, Minotaura, potwora żądającego krwawej ofiary.

Kiedy Tezeusz, książę Aten, przybywa, by pokonać bestię, Ariadna widzi w jego zielonych oczach nie zagrożenie, ale chęć ucieczkę. Sprzeciwiając się bogom i ryzykując wszystko dla miłości, Ariadna pomaga Tezeuszowi zabić Minotaura. Ale czy decyzja Ariadny zapewni jej szczęśliwe zakończenie?

PREMIERA: 9 lutego
Książki Mistrz Gry. Tom 4 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Mistrz Gry. Tom 4

Czy każda wiedza powinna zostać poznana? Bo co, jeśli odkryty sekret zmieni absolutnie wszystko i sprawi, że osoby, które miały być dla nas oparciem, staną się największymi wrogami?

Krwawa wojna minęła, jednak zabrała wiele żyć, więc na Kontynencie Zachodnim wciąż panuje niepokój. Choć Aline i Ian są lustrami, czyli jak mówi południowa Filozofia Równowagi, idealnymi połówkami, wykopali między sobą przepaść. Córa ultrakonserwatywnego Królestwa Żeglarzy i przyszły władca nowoczesnego Cesarstwa Słońca walczyli ze sobą, a przez ich kaprysy i namiętności ginęli wrogowie i przyjaciele.

Czy mają szansę wrócić do tego, co było? A może Aline wybierze mężczyznę, którego uważa za swoje przeznaczenie ? Bo czy naprawdę ma wpływ ma na swoje decyzje, czy jest tylko marionetką w dłoniach mrocznego Mistrza Gry? Przekonajcie się, sięgając po ostatni tom serii.

PREMIERA: 13 lutego

Książkę Zaklinacz burz. Tom 3 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zaklinacz burz. Starcie królestw. Tom 3

Kolejna propozycja to trzecia książka z czterotomowej ekscytującej serii Starcie królestw.

Żeglarz-włóczęga, Evan Strangward, może poruszyć ocean i wiatr, ale jego zdolności magiczne wydają się marne w porównaniu z umiejętnościami cesarzowej Celestyny. Gdy jej krwawe armie rosną w siłę, Evan udaje się do Fells, aby ostrzec królestwo przed zbliżającą się inwazją.

Jeśli nie uda mu się przekonać królowej Szarych Wilków do zajęcia stanowiska, wie, że Siedem Królestw upadnie. A wśród zmarłych będzie jedyna osoba, której Evan nie może znieść.

PREMIERA: 24 lutego

Szept Morza znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Szept morza

Po Szepcie lasu wracamy do Siedmiu Królestw, by poznać dalsze losy bohaterów z Czarnego Boru. Krnąbrna syrenia królewna, omyłkowo porwany bard i grupa Szeptów na misji ratunkowej, a ich celem jest legendarna Złota Perła i ocalenie przyjaciela.

Na syrenę Arminę spada okrutna klątwa. Dopóki nie zgodzi się poślubić księcia Velmaru, każdej nocy będzie przemieniać się w łabędzia. Oznacza to, że nigdy nie będzie mogła opuścić zatoki – w przeciwnym razie inaczej stanie się morską pianą.

Rozwścieczone siostry przyrzekają zemstę i postanawiają porwać księcia Aerysa. A kiedy do Rady Szeptów dociera wieść, że Willhart zaginął w tajemniczych okolicznościach, Jahter, Eillen i Dunhan ruszają na jego poszukiwania, by dowiedzieć się, o czym przy blasku księżyca szepcze morze.

PREMIERA: 28 lutego

Sięgniecie po zapowiedzi fantasy na luty 2023?

Zapowiedzi fantasy luty 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl