The Silkworm - Robert Galbraith

The Guardian zdradził, iż J.K. Rowling ponownie wyda powieść pod pseudonimem „Robert Galbraith”. Będzie to trzecia powieść autorki kierowana do dorosłego czytelnika i druga wydana pod pseudonimem. W książce kluczowym wątkiem będzie brutalne morderstwo pisarza, który ginie w następstwie ukazania w swoim najnowszym tekście w złym świetle niemal wszystkich ludzi, których zna.

Zapowiadana premiera „The Silkworm” ma odbyć się  24 czerwca 2014 roku i będzie to kolejna dawka przygód detektywa i weterana wojennego Cormorana Strike’a i jego asystentki Robin Ellacott. Wydawca scharakteryzował  tekst, jako kryminał z licznymi zwrotami akcji, od którego nie będzie można się oderwać. Detektyw będzie prowadził sprawę tajemniczej śmierci pisarza Owena Quine’a. Niestety data premiery w naszym kraju nie jest jeszcze znana.

The Silkworm - Robert GalbraithThe Silkworm – Robert Galbraith

Na początku Pani Quine sądzi, iż jej mąż po prostu zaszył się gdzieś ma kilka dni, jak zdarzało mu się wcześniej i prosi Strike’a, aby go odnalazł i sprowadził do domu. Jednak w ramach śledztwa detektyw nabiera przekonania, iż nie jest to zwykłe zniknięcie.

Quine właśnie ukończył swoją najnowszą powieść, w której ukazał w złym świetle wiele osób, które zna. Jeśli książka ujrzałaby światło dzienne, ich życie byłoby zniszczone, w konsekwencji – znajdą się osoby, które za wszelką cenę chciałbyby uciszyć pisarza na wieki. Gdy ciało Quine’a zostaje odnalezione, rozpoczyna się wyścig z czasem, aby zrozumieć motyw, którym kieruje się bezwzględny morderca.

Polecamy również inne książki J.K. Rowling:

Wołanie kukułki Trafny wybór Harry Potter i kamień filozoficzny
Wołanie kukułki Trafny wybór Harry Potter i kamień filozoficzny

Źródło: The Guardian