Zmiany w obsadzie Wiedźmina

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany niejednej ekipie filmowej. Plany zdjęciowe były odwoływane lub przekładane i nie zawsze było wiadomo, kiedy ponownie ruszą prace. To wszystko opóźnia zapowiedziane premiery, a nawet komplikuje dalszą współpracę z aktorami danej produkcji. Z takimi trudnościami musiała poradzić sobie ekipa serialu, opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Tym samym następują zmiany w obsadzie Wiedźmina. Kto się wykruszył i dlaczego?

Zmiany w obsadzie Wiedźmina

Fot. Tom Wagner, źródło: imdb.com

Zmiany w obsadzie Wiedźmina – kto zagra?

Serial, dostępny na platformie Netflix, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców na całym świecie. W związku z tym producenci robią, co mogą, by zaspokoić ciekawość fanów i wciąż podsycać ich zainteresowanie produkcją. Co jakiś czas w sieci pojawiają się nowe, krótkometrażowe pfilmy, które wprowadzają odbiorców w wiedźmiński świat. Jednak, chociaż ekipa robi, co może, by drugi sezon serialu pojawił się jak najszybciej, nie jest w stanie przeskoczyć wszystkich trudności.

Thue Ersted Rasmussen miał wcielić się w rolę Eskela, drugiego Wiedźmina. W lutym i na początku marca z jego udziałem nagrano kilka scen, jednak później prace zostały wstrzymane z powodu pandemii. Po powrocie na plan okazało się, że Rasmussen z powodu innych zobowiązań nie będzie mógł uczestniczyć w dalszych pracach nad projektem, którego realizacja przeciągnęła się w czasie.

Twórcy musieli więc w błyskawicznym tempie znaleźć jego następcę. I wszystko wskazuje na to, że w roli Eskela pojawi się Basil Eidenbenz. Do tej pory widzowie mogli podziwiać go m.in. w takich produkcjach jak: Faworyta, Wiktoria czy Och, Ramona!. Szwajcarski aktor na planie obecny jest już od jakiegoś czasu i udało się mu nawet wziąć udział w jednej z kilku kluczowych scen drugiego sezonu.

Ja przypomnę tylko, że premiera drugiego sezonu Wiedźmina zapowiadana jest na 2021 rok, choć twórcy nie podali jeszcze szczegółowej daty. W związku z pandemią plany te z pewnością nieco się przesuną, fani więc muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

W międzyczasie możecie sięgnąć po książki Andrzeja Sapkowskiego, które stały się podstawą serialu.