Artemis Fowl

Artemis Fowl to milioner i genialny przestępca, który stawia sobie za cel dokonanie niemożliwego. Chłopak chce zostać pierwszym, któremu uda się okraść Specjalny Korpus Rozpoznawczy do Zadań Tajemnych. A no właśnie… Bo czy mówiłam, że Artemis ma dwanaście lat?

Artemis Fowl. Tom 1 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Grafika: Disney+, materiały promocyjne

 

Artemis Fowl – bohater niepokorny

Artemis Fowl II to bohater bestsellerowej serii fantasy, która przełamuje znany nam kanon fantastycznych serii młodzieżowych. Nasz bohater jest przestępcą, nie zaś cnym rycerzem lub niezłomnym magiem.

To potomek słynnej irlandzkiej rodziny słynącej z dokonań w przestępczym półświatku. Jego sarkazm jest równy jego inteligencji, dlatego w powieści nie zabraknie czarnego humoru, czy elementów parodii.

Na dodatek stawka jest wysoka, a Artemis nie cofnie się przed niczym. Mimo młodego wieku bohatera będziemy mieli do czynienia z krwawymi starciami z wrogiem.

Jeśli o nietypowym kanonie fantasy mowa – poznajcie naszych antybohaterów, skrzaty. A raczej członków Specjalnego Korpusu Rozpoznawczego do Zadań Tajemnych (w skrócie SKRZAT). Elfy, jakie znajdziemy na kartach powieści Eoin Colfer, nie przypominają tolkienowskich wyobrażeń o tej niezwykłej rasie.

Po pierwsze, są niezwykle zaawansowane technicznie. Po drugie, mogą stać za porwaniem ojca Artemisa Fowla… Żeby pokonać skrzaty, też nasz bohater  musi wykazać się zimną krwią i niezwykłym sprytem. Czy uda mu się dokonać niemożliwego?

No i nie zapominajmy, że każdy medal ma dwie strony. Na kartach powieści poznamy historię też z perspektywy Holly – kapitanki oddziału SKRZAT. A będzie to dopiero początek…

Bestsellerowa seria powraca! Nowa wersja okładkowa

Cykl opowiadająca o przygodach młodego geniusza po raz pierwszy został wydany w 2001 roku. Dotąd ukazało się siedem tomów serii, a pierwszy z nich w tym roku doczekał się ekranizacji. Właśnie dlatego Wydawnictwo Znak wypuściło na rynek nowe, odświeżone wydanie z filmową okładką.

Seria książek o Artemisie szturmem porwała rzeszę młodych fanów fantastycznych przygód. Początkowo chciwy i bezwzględny nastolatek, na łamach kolejnych części będzie miał szansę skonfrontować się z tym, co skrywa pod maską swoich uprzedzeń i lęków. Będziemy świadkiem nie tylko fantastycznych przygód, ale również jego wewnętrznej przemiany.

Powieść Colfer przełamuje znane schematy fantasy, tworząc zupełnie nowy i niepokorny świat, w którym nie wszystko jestoczywiste. Dlatego jeśli macie w planach obejrzenie adaptacji filmowej przygotowanej przez Disney+, najpierw sięgnijcie książkowy pierwowzór.

Lubicie filmowe wersje okładek, czy pozostajecie wierni klasykom?
Tom 1 przygód nastoletniego przestępny w odświeżonej szacie graficznej znajdziecie tutaj.

Ania ocenia:
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Artemis Fowl II to bohater bestsellerowej serii fantasy, która przełamuje znany nam kanon fantastycznych serii młodzieżowych. Nasz bohater jest przestępcą, nie zaś cnym rycerzem lub niezłomnym magiem.

Jeśli o nietypowym kanonie fantasy mowa – poznajcie naszych antybohaterów, skrzaty (…). Elfy, jakie znajdziemy na kartach powieści Eoin Colfer, nie przypominają tolkienowskich wyobrażeń o tej niezwykłej rasie.

Po pierwsze są niezwykle zaawansowane technicznie, a po drugie mogą stać za porwaniem ojca Artemisa Fowla… Dlatego też nasz bohater musi wykazać się zimną krwią i niezwykłym sprytem, żeby pokonać skrzaty. Czy jednak uda mu się dokonać niemożliwego?

Sending
User Review
0/10 (0 votes)