Zwiastun Diuny

Oto i on! Długo wyczekiwany przez fanów serii Franka Herberta, ale także każdego, kto uwielbia produkcje w klimatach science fiction. Chodzi tu oczywiście o zwiastun Diuny, filmu, powstającego na zlecenie Warner Bros Pictures oraz Legendary Entertainment.

Zwiastun Diuny

Kadr z zapowiedzi filmu Diuna, źródło: youtube.com

 

To niewątpliwie ekscytujący moment! Ponieważ o tej ekranizacji mówiło się już głośno od kilku lat. Komentowane były kolejne zdjęcia z planu, pojawiające się w sieci, a także członkowie obsady. Ponadto projekt ten porównuje się do epickiej ekranizacji Władcy Pierścieni, w reżyserii Petera Jacksona. Dzieje się tak nie bez powodu. Za reżyserię odpowiedzialny jest Denis Villeneuve, który na koncie ma kilkanaście kinowych hitów. To jemu widzowie zawdzięczają powstanie m.in.: Nowego początku, Pogorzeliska czy Blade Runnera 2049. Uczestniczył on także w tworzeniu scenariusza, przy czym pomagał mu Eric Roth. W przypadku tego pana warto wspomnieć, że scenariusze do filmów takich jak: Narodziny gwiazdy, Forrest Gump czy Ciekawy przypadek Benjamina Buttona to jego sprawka.

Zwiastun Diuny oraz kilka słów o produkcji

Poza tym na uwagę zasługują jeszcze dwie rzeczy. Za muzykę do filmu odpowiedzialny jest Hans Zimmer, niekwestionowany mistrz w tej dziedzinie. A w obsadzie znalazły się głośne nazwiska. Tym samym na ekranach pojawią się m.in.: Jason Momoa jako Duncan Idaho, Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Laydy Jessica, czy Zendaya Coleman w roli Chani oraz Oscar Isaac jako książę Leto Atryda.

Powieść Franka Herberta doczekała się już filmu, który powstał w 1984 roku. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, iż wówczas nie wykorzystano pełnego potencjału tej historii. Dlatego też fani z nadchodzącym obrazem wiążą ogromne nadzieje. I najnowszy zwiastun wskazuje na to, że się nie zawiodą!

W Polsce widzowie mogą spodziewać się premiery filmu już 18 grudnia 2020 roku. To zaledwie dzień później po światowym debiucie, więc naprawdę mamy powody do zadowolenia! Najnowsza ekranizacja pod względem fabuły nie będzie różniła się od wersji z 1984 roku. W związku z tym ponownie przeniesiemy się na pustynną Arrakis, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania dwóch rodów o władanie nad planetą. Ponieważ Arrakis, nazywana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie, gdzie można wydobywać cenną substancję – melanż. Za jej pomocą można zajrzeć w przyszłość, podróżować między planetami, a nawet przedłużyć życie.

Poniżej podrzucamy Wam zwiastun Diuny. Czekacie na tę produkcję równie niecierpliwie, jak my? A ponieważ do 18 grudnia pozostało jeszcze trochę czasu, warto odświeżyć sobie książkową wersję tej historii!