Zwiastun Draculi

Zwiastun Draculi już jest i to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników mrocznych klimatów. Poza tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele kultowej powieści Brama Stokera z Hrabią Draculą w roli głównej. BBC właśnie wypuściło do sieci pierwszą zapowiedź serialu, który jest już kolejną ekranizacją tego klasyka gatunku. Czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej i zobaczyć wspomniany zwiastun!

Zwiastun Draculi

Zwiastun Draculi – kilka słów o produkcji oraz zapowiedź

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że twórcami serialu są Mark Gatiss i Steven Moffat. Już wcześniej stworzyli głośny hit pt. Sherlock. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Claes Bang. Widzowie z pewnością kojarzą go m.in. z produkcji pt. The Square. Produkcja została zrealizowana według następującego schematu: sezon to trzy odcinki, które trwają po dziewięćdziesiąt minut. Ważną kwestią jest również fakt, że Dracula nie zostanie uwspółcześniony. Tym samym akcja serialu rozpoczyna się w 1897 roku w Transylwanii.

O czym opowiada sama historia? Początkujący prawnik, Jonathan Harker wyrusza do Transylwanii, aby doprowadzić do końca transakcję zakupu londyńskiej posiadłości z Hrabią Draculą. Nie przeczuwa, że jego życie wkrótce zamieni się w najprawdziwszy koszmar. Jego uprzejmy i niezwykle szarmancki na pierwszy rzut oka klient ma wobec niego prawdziwie nikczemne zamiary. Ponieważ jest najprawdziwszym wampirem.

Podróż do Transylwanii okazuje się długa, ponura i męcząca. Kiedy Jonathan w końcu dociera do zamku Draculi, ochoczo korzysta z jego gościnności. Niekiedy dziwne zachowanie arystokraty, zaczyna jednak coraz bardziej przykuwać jego uwagę. W związku z tym młody prawnik postanawia rozejrzeć się po zamkowych komnatach w poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek. Kiedy odkrywa prawdziwą tożsamość właściciela, jest już za późno. Ponieważ bohater zostaje uwięziony, a wkrótce staje się ofiarą dla trzech wampirzyc, które również zamieszkują mroczne zamczysko.

Kultową już książkę Brama Stokera znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zwiastun Draculi. Koniecznie dajcie nam znać, czy macie zamiar oglądać serial. A także, czy czytaliście książkę i jak Wasze wrażenia!