Kolejne książki ze świata Zmierzchu

Kolejne książki ze świata Zmierzchu to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Stephenie Meyer. Powody do zadowolenia mają jednak przede wszystkim fani sagi Zmierzch, która opowiada o przygodach Belli, zakochanej w wampirze Edwardzie. Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że światło dzienne ujrzy nowa książka pisarki, pt. Słońce w mroku. Jest to historia miłości, opowiedziana tym razem z perspektywy Edwarda. Jak się okazało, tytuł ten zyskał ogromną popularność i w błyskawicznym tempie osiągnął status bestsellera. W ciągu tygodnia sprzedaż osiągnęła ponad milion tomów, a prawa do książki nabyły wydawnictwa z całego świata. Nic więc dziwnego, że Meyer postanowiła pójść za ciosem. Tym samym zdradziła, że w planach ma jeszcze dwie kolejne książki ze świata Zmierzchu. Czego możecie się spodziewać?

Powiązane: Słońce w mroku – Zmierzch z perspektywy Edwarda

Kolejne książki ze świata Zmierzchu

Fot. Gage Skidmore z wikipedia.org

Kolejne książki ze świata Zmierzchu – kilka słów od autorki

Podczas jednego z wirtualnych spotkań z fanami, Stephenie Meyer zdradziła, że ma w zanadrzu jeszcze dwie pozycje. A choć nie zdradziła, o czym konkretnie będą opowiadały, wyjaśniła, że ich akcja także związana będzie ze światem Belli i Edwarda. Oto co powiedziała:

Są jeszcze dwie książki, osadzone w świecie sagi „Zmierzch”, które chciałabym napisać. Mam już zarys fabuły, napisałam rozdział pierwszej książki, więc wiem, że to nastąpi. Ale nie jestem teraz gotowa, by je dokończyć. Teraz chciałabym napisać coś zupełnie nowego.

Tym samym zdradziła fanom, że ma jednocześnie pomysł na zupełnie nową historię w całkiem innym świecie, niezwiązaną ze Zmierzchem. Fani więc za sprawą jednego autorskiego spotkania zyskali garść radosnych informacji.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej konkretnych wiadomości. Będziemy was informować o postępach na bieżąco. Kto wie, może przed dwiema historiami ze świata wampirów, pojawi się zupełnie nowy projekt? Dajcie nam koniecznie znać, czy czytaliście sagę Zmierzch oraz, czy czekacie z niecierpliwością na kolejne książki z tego uniwersum.

Tymczasem, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością autorki, odsyłamy Was tutaj.