Zwiastun produkcji Erotica 2022

Jakiś czas temu wspominałam Wam właśnie o tym projekcie, w którym udział biorą znakomite, polskie pisarki. Teraz w końcu światło dzienne ujrzał zwiastun produkcji Erotica 2022, a ja chętnie się z Wami nim podzielę! To duże wydarzenie, biorąc pod uwagę nie tylko fakt, kto stoi za jego wykonaniem, ale także platformę, na której będzie dostępny. Film pojawi się na Netflix już 25 listopada bieżącego roku. Dla tych, którzy przeoczyli prace nad tą niezwykłą, filmową antologią, poniżej podrzucam małe przypomnienie. Sprawdźcie, czego możecie się spodziewać!

Zwiastun produkcji Erotica 2022

Kadr z zapowiedzi Erotica 2022, źródło: youtube.com

Zwiastun produkcji Erotica 2022 oraz kilka słów o produkcji

Projekt powstał przy współpracy pięciu reżyserek: Kasi Adamik, Olgi Chajdas, Anny Jadowskiej, Anny Kazejak oraz Jagody Szelc. Obok nich udział w pracach nad scenariuszem, wzięły polskie pisarki: Olga Tokarczuk, Joanna Bator, Gaja Grzegorzewska, Grażyna Plebanek oraz Ilona Witkowska. W wyniku tego powstało aż pięć różnych, półgodzinnych esejów. Łączy je jednak jeden przewodni motyw – feministyczny wydźwięk i przedstawienie dystopijnej wizji rzeczywistości. A chociaż mowa tu o dystonii, to autorki zaznaczają, że jest to bardzo realistyczna wizja. Bohaterkom przyjdzie żyć w czasach, gdzie kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność podlega represjom. Będą musiały zmierzyć się z brakiem prawdziwych emocji, środowiskiem pełnym absurdów i chorych konfrontacji. Do tego doskwierać im będzie przejmująca samotność.

Ponadto, jak widzimy w zwiastunie filmu, rzeczywistość, w której żyją bohaterki to świat przyszłości, gdzie kobiety są uzależnione od mężczyzn. Widać w nim wyraźne granice między kobietami a mężczyznami oraz tym, kto z nich ma większe prawa. Mroczny symbol to metro, w którym wagony podzielono ze względu na płeć.

Na ekranie w rolach głównych widzowie zobaczą: Małgorzatę Belę, Agatę Buzek, Sarę Celler-Jezierską, Monikę Pikułę oraz Agnieszkę Żulewską.

Poniżej podrzucam Wam obiecany zwiastun produkcji Erotica 2022. Będziecie oglądać? Ja na pewno! Jesteście zainteresowani twórczością pisarek, które wzięły udział w projekcie? Sprawdźcie ich książki: Olga Tokarczuk, Joanna Bator, Gaja Grzegorzewska, Grażyna Plebanek, Ilona Witkowska.