Eventy

10. Warszawskie Targi Książki. Wybieracie się?

Wielkimi krokami zbliża się impreza, która co roku przyciąga tłumy książkoholików z całej Polski. To będzie jubileuszowa, 10. edycja Warszawskich Targów Książki. Jesteście ciekawi, co dla moli książkowych w tym roku przygotowali organizatorzy i wystawcy?

10. Warszawskie Targi Książki  – 10 gwiazd literatury

Impreza potrwa od 23 do 26 maja. W tych dniach mnóstwo książkoholików spotka się na PGE Narodowym. To będzie świetna okazja nie tylko do tego, żeby kupić książki w specjalnych targowych cenach, ale też spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami, czy też uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wydarzeniach kulturalnych. Oprócz wydarzeń, które zainteresują dorosłych czytelników, Organizatorzy nie zapomnieli też o młodszych miłośnikach książek. Na nich czeka mnóstwo ciekawych warsztatów i spotkań. Ponadto na 10. Warszawskich Targach Książki znajdziecie Strefę Popkultury Azjatyckiej, Strefę Fantastyki oraz Strefę Gamingu. Jestem pewna, że każdy Książkoholik znajdzie coś dla siebie.

Chcę zwrócić Waszą uwagę na to, że na 10. edycję, Organizatorzy – poza spotkaniami z mnóstwem autorów – przygotowali też jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z gwiazdami literatury – pisarzami, których książki w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyróżniono nagrodami literackimi. Zatem Targi będą niepowtarzalną okazją do tego, żeby posłuchać i uczestniczyć w rozmowie z Eustachym Rylskim, Jackiem Hugo-Baderem, Katarzyną Grocholą, Sylwią Chutnik, Andrzejem Pilipiukiem, Markiem Krajewskim, Zygmuntem Miłoszewskim, Wojciechem Jagielskim, moim ukochanym prozaikiem Wiesławem Myśliwskim oraz noblistką Swietłaną Aleksijewicz.

Poznamy laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Podczas Warszawskich Targów Książki poznamy też laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone w piątek 24 maja. Jeżeli jesteście ciekawi tego, jakie reportaże polskich i zagranicznych pisarzy wydane po polsku w naszym kraju w zeszłym roku, znalazły się w finale, zajrzyjcie do poniższego artykułu.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego – finaliści

Festiwal Kryminalna Warszawa – po raz pierwszy!

Podczas jubileuszowej edycji Warszawskich Targów Książki Organizatorzy inaugurują najnowszy projekt – to festiwal Kryminalna Warszawa. W jego ramach, na specjalnej scenie festiwalowej odbędzie się aż dwadzieścia spotkań i paneli. To świetna inicjatywa, tym bardziej że według różnego rodzaju badań czytelnictwa, to właśnie po kryminały w obrębie literatury gatunkowej Polacy sięgają najchętniej. Także podczas targów będziecie mogli spotkać się ze swoimi ulubionymi twórcami kryminałów. Żeby Wasze żądne wrażeń czytelnicze serduszka zabiły szybciej, wymienię kilka nazwisk: Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Piotr Borlik, Alek Rogoziński, Ryszard Ćwirlej i Jakub Ćwiek.

Zajrzyjcie na stoisko księgarni TaniaKsiazka.pl

A jak już wybierzecie się na tę książkową imprezę, to koniecznie odwiedźcie stoisko naszej ulubionej księgarni – TaniaKsiazka.pl. Pamiętajcie o tym, że ta księgarnia internetowa właśnie obchodzi swoje 13. urodziny, zatem będą mieć dla Was urodzinowe niespodzianki. Załoga TaniejKsiążki będzie na Was czekać na stoisku 28/3D. Z pewnością zastanawiacie się teraz, jakie niespodzianki… Zdradzę Wam, że uchylają rąbka tajemnicy tutaj. 😉

Czy już Was namówiłam? W tym miejscu poznacie szczegółowy program Targów oraz będziecie mogli też kupić bilety.