Fantastyka: 6 książkowych serii, które ładnie prezentują się na półce

Nie oceniaj książki po okładce — z pewnością znacie to powiedzenie. Co prawda, przysłów nie powinno się rozumieć dosłownie, ale… No właśnie, sami przyznajcie się, ile razy zdarzyło wam się kupić książkę, dlatego że to właśnie jej okładka wpadła wam w oko? A może zdarzyło się wam pokochać jakieś wielotomowe cykle nie tylko z powodu ich treści, ale też tego, jak pięknie prezentują się na regale? Mam dla was 6 książkowych serii, które ładnie prezentują się na półce. Żeby nieco zawęzić temat, skupiłam się na fantastyce.

Fantastyka: 6 książkowych serii, które ładnie prezentują się na półce

6 książkowych serii, które ładnie prezentują się na półce

Za co uwielbiamy serie książek? Nie wiem, jak wy, ale ja uwielbiam to, że historia nie kończy się na jednej powieści, a z każdą kolejną, coraz lepiej poznajemy bohaterów, którzy bardzo często ewoluują, zmieniają się. Wiem, że molki książkowe cenią też estetyczną spójność wizualną seryjnych wydań.

Sprawdź książki Petera V Bretta w TaniaKsiazka.pl

Cykl Demoniczny Petera V. Bretta / fot. Tajemniczy Molek Książkowy

Gdy grzbiety książek tworzą historię… Cykl Demoniczny Bretta

Grzbiety okładek książkowej serii można potraktować bardzo kreatywnie. Zerknijcie tylko, jak łączą się ze sobą okładki Cyklu Demonicznego Petera V. Bretta. Już widać ich urok, choć na zdjęciu nie macie wszystkich książek z serii. Nie dość, że od razu widać, że to historie z jednego świata, to jeszcze świetnie wyglądają na półce. Tak okładkowo połączonych cykli jest całkiem sporo. Macie swoje ulubione?

Heksalogia o Dorze Wilk - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Heksalogia o Dorze Wilk /fot. zdjęcie własne

Urok i siła tkwią w kolorze — nowe wydanie Heksalogii o Dorze Wilk

Chyba żadna z moich serii nie wygląda na półce tak… soczyście, jak właśnie nowe wydanie serii o Dorze Wilk Anety Jadowskiej. Wszystkie tomy ustawione obok siebie tworzą tęczę. Już nie wspomnę o tym, czego w takiej „regałowej” konfiguracji tej serii nie widać. A może jednak wspomnę. Chodzi o świetne okładki ilustratorki Magdy Babińskiej. Książki o Dorze Wilk możecie złapać tutaj.

Cykl Takeshi Kovacs - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Cykl Takeshi Kovacs / fot. zdjęcie własne

Książki Richarda Morgana od Wydawnictwa MAG

Było fantasy, to teraz skręcimy na półkę science fiction. Na swojej nie mam (jeszcze) wszystkich książek Richarda Morgana, ale mam cykl z Takeshim Kovacsem. Tak, to właśnie ta z przeniesionym na mały ekran Modyfikowanym węglem. MAG inne książki autora wydaje w takiej samej stylistyce, z charakterystycznymi pasiastymi brzegami. Jeżeli literacko kręcą was cyberpunkowe klimaty, a do tego lubicie książki zgrane estetycznie, to zajrzyjcie w to miejsce właśnie po książki Richarda Morgana.

Powieści Philipa K. Dicka - 6 książkowych serii, które ładnie prezentują się na półce

Powieści Philipa K. Dicka / fot. Tajemniczy Molek Książkowy

Science fiction Philipa K. Dicka od Wydawnictwa Rebis

Jeżeli wam też po drodze z s-f, to na waszych regałach nie może zabraknąć klasyki gatunku — powieści spod pióra ojca Blade runnera, Philipa K. Dicka. Wydawnictwo Rebis wydaje jego książki w uspójnionej szacie graficznej. Sami przyznajcie, że ta kolekcja na półce prezentuje się bardzo elegancko. Książki Dicka znajdziecie tutaj.

Książki Jacka Dukaja - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Książki Jacka Dukaja / fot. Tajemniczy Molek Książkowy / PS. Może i książki nie bardzo ostre, ale za to jaki model słodki 🙂

Książki Jacka Dukaja — Wydawnictwo Literackie

Skoro już jesteśmy przy kolekcjach autorskich, to na półce świetnie prezentują się też książki Jacka Dukaja od Wydawnictwa Literackiego. Tak pęknie, że — jak widać na załączonym zdjęciu — doceniają je nie tylko dwunożni czytelnicy. Książki autora znajdziecie tutaj.

Seria Harry Potter - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Seria Harry Potter / fot. Tajemniczy Molek Książkowy

Harry Potter… bo nie mogłam się powstrzymać!

Na zdjęciu macie jedno z nowszych wydań serii o Harrym Potterze. Tych wydań było już trochę, a każde na półce prezentuje się pięknie. Teraz — jak na potteromaniaka, co to już doczekał się własnego dziecka — jestem na etapie kompletowania wydań ilustrowanych. Co prawda, sporo ważą i mieszczą się tylko na tych większych półkach, ale są niesamowite 🙂 Wszystkie książki z serii J.K. Rowling o Harrym Potterze, znajdziecie w tym miejscu.

To teraz oddaje głos wam. Macie w swoich domowych biblioteczkach serie, które ładnie się prezentują? Których skompletowanie sprawiło wam mnóstwo radości?

Powiązane: