Najciekawsze powieści z serii Anatomia zbrodni Tess Gerritsen
Seria Anatomia zbrodni to najciekawsza propozycja wśród książek Tess Gerritsen, współczesnej amerykańskiej pisarki, która z zawodu jest lekarzem internistą. Na całą serię składa się osiemnaście dotychczas wydanych thrillerów medycznych. Dzięki doświadczeniu w zawodzie, książki tej autorki są napisane w sposób dokładny i rzetelny, a jednocześnie od pierwszych stron trzymają Czytelnika w napięciu.
Poniżej prezentuję trzy moim zdaniem najciekawsze powieści tej fascynującej serii.
3 najciekawsze powieści z serii Anatomia zbrodni Tess Gerritsen
1. Chirurg
To pierwszy tom otwierający serię i jednocześnie jedno z lepszych dzieł, jakie wyszło spod pióra tej autorki. W Bostonie tajemniczy morderca okrzyknięty „chirurgiem” zabija samotne kobiety, wcześniej bez znieczulenia usuwając im macice. Wszystko wskazuje na to, że jest to ten sam morderca, który działał dwa lata wcześniej. Jest jednak jeden problem, który wszystko komplikuje – tamten morderca został zastrzelony przez doktor Cathrine Cordell. Wtedy doktor uszła z życiem. Czy i tym razem uda jej się przeżyć?
Chirurg to brutalny i pełen dosadnych opisów thriller przedstawiający poczynania człowieka pozbawionego ludzkich odruchów i sumienia. Czytelnik niemalże odczuwa każde cięcie wykonane na ofierze. Na duży plus zasługują fragmenty, dzięki którym możemy bliżej poznać mordercę. Czytając z pewnością nie raz poczujecie zimny dreszcz przebiegający po plecach, a dzięki emocjonującej i wartkiej fabule, nie będziecie mogli oderwać się od lektury.
2. Sobowtór
Druga propozycja to czwarta część cyklu, opisująca przerażające wydarzenia w Brooklynie, gdzie policja w jednym z domów, należącym do doktor Maury Isles, znajduje właśnie jej ciało. Sprawa komplikuje się, kiedy domniemana denatka staje przed nimi cała, zdrowa i zaskoczona całą sytuacją. Z biegiem wydarzeń, władze będą próbowały rozwikłać już nie tylko kwestię „sobowtóra” Isles, ale także sprawę serii morderstw dokonywanych na ciężarnych kobietach przez ostatnie 40 lat.
Sobowtór to intrygująca, niesamowicie wciągająca i pełna tajemnic książka, która pozostanie w pamięci na długo. Bardzo dobrze prowadzona fabuła, nieprzewidywalne wątki i idealnie dawkowane napięcie powodują, że Czytelnik będzie czytać tą część z ogromną przyjemnością.
3. Dolina umarłych
W tej części po raz kolejny spotykamy się z główną bohaterką serii – Maurą Isles, która tym razem wyrusza na konferencję patologów do stanu Wyoming. Tam wraz ze znajomymi wyruszy w góry, gdzie w wyniku śnieżycy zboczy ze szlaku i trafi do opuszczonej wioski – Królestwa Bożego. Po kilku dniach od tej wyprawy policja znajduje samochód ze spalonymi ciałami, wśród których są rzekomo szczątki Maury Isles. Detektyw Rizzoli rozpoczyna własne śledztwo, aby odnaleźć zaginionych i rozwiązać tajemnicę doliny.
W książce pojawia się temat przynależności do sekt religijnych i wszelkich niebezpieczeństw, jakie się z tym wiążą. Jak w poprzednich częściach nie brak jest opisów zdarzeń i medycznych terminów, a także sekcji zwłok. Ponadto Gerritsen przedstawia relacje i emocje towarzyszące ludziom w sytuacjach zagrożenia życia. Nie trzeba być oddanym fanem tej autorki, aby sięgnąć po tą książkę – to naprawdę świetny thriller godny uwagi.
Czy lubicie medyczne thrillery? Na pewno wielu z Was miało już w rękach książki Tess Gerritsen. Jeśli jednak nie czytaliście jeszcze którejś części z serii Anatomia zbrodni to koniecznie nadróbcie zaległości!
Te i inne książki tej autorki znajdziecie tutaj.