Poprawione wydanie książki pt. Imię róży!
Poprawione wydanie książki pt. Imię róży to niezwykła okazja dla wszystkich miłośników twórczości Umberto Eco. O wybitnym talencie tego włoskiego pisarza nie trzeba z pewnością nikomu mówić. Każdy bowiem miłośnik literatury chociaż raz w życiu natknął się na jego nazwisko. Nic dziwnego, jego książki bardzo szybko podbijały serca odbiorców i szturmem wdzierały się na szczyt największych bestsellerowych list. Był to wybitny semiolog, filozof oraz bibliofil, który na koncie ma mnóstwo esejów, felietonów czy powieści dla dzieci i młodzieży. Jednak największą sławę przyniosła mu książka pt. Imię róży. Odbiorcy na całym świecie stają przed wyjątkową możliwością. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!
Poprawione wydanie książki pt. Imię róży – mistrz dopracowuje swe dzieło
Ponad trzydzieści lat temu Umberto Eco postanowił przeczytać swoje najsłynniejsze dzieło – Imię róży. Jak łatwo się domyślić, nie mógł pozostać obojętny wobec pierwotnego tekstu. Naniósł więc sporo poprawek, jak czyni to większość z pisarzy. Oczywiście zmianom nie uległy takie elementy jak fabuła czy styl. Jednak tok narracji zyskał większą lekkość. A ponadto do wydania zostało dołączone posłowie, w którym autor pisze tak:
Natrafiłem też na parę błędów, które się wkradły, gdyż przekładałem średniowieczne źródła w zbyt wielkim pośpiechu; odkryłem na przykład, że w ówczesnym zielniku pojawia się nazwa cicerbita (oznaczająca pewien rodzaj cykorii), ale ja odczytałem ją jako cucurbita i w ten sposób zmieniłem ją w dynię — a dyni w średniowieczu nie znano, pojawiła się u nas dopiero po odkryciu obu Ameryk.
Czytelnicy mają więc niepowtarzalną okazję udać się po raz kolejny w niezwykłą podróż, jaką serwuje pisarz w książce pt. Imię róży. Tym razem jednak dodatkową rozrywką będzie znajdowanie i odkrywanie błędów poprawionych przez Umberto Eco. Bez wątpienia może być to oddzielna, jakże fascynująca przygoda dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Koniecznie przekonajcie się sami, jak wiele uległo zmianie i jak bardzo zmienia to perspektywę postrzegania opowieści.