Co nowego na wakacje – literatura faktu
Co nowego na wakacje, jeśli chodzi o literaturę faktu? My już wiemy! I chętnie podzielimy się tą wiedzą z wami, drodzy Czytelnicy. Poza tym wakacje to idealna okazja do tego, by uzupełnić domową biblioteczkę o gorące nowości. I cieszyć się nimi w sprzyjających okolicznościach przyrody. W związku z tym dziś przygotowaliśmy zestawienie, w którym coś dla siebie znajdą wielbiciele poradników, a przede wszystkim reportaży i literatury faktu. Nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z tytułami, które zainteresują nawet najbardziej wymagających odbiorców. Koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy!
Co nowego na wakacje – Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci
Historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić – uważa amerykański badacz Lloyd deMause. Rzeczywiście, dzieje dzieciństwa przypominają długi, ciągnący się przez stulecia i doświadczany nadal przez wiele dzieci na całym świecie, zły sen. Ponieważ w przeszłości dzieci dorastały w atmosferze strachu czy wręcz terroru. A w związku z tym ich życie przepełnione było nie miłością i szczęśliwością, lecz osamotnieniem, przemocą i najróżniejszymi formami krzywdzenia.
I chociaż dzisiaj dzieciństwo kojarzy się nam z beztroską i poczuciem bezpieczeństwa, a opiekę i ochronę rodziców uważamy za coś oczywistego i naturalnego, to jednak niektórzy z rodziców akceptują i stosują kary cielesne. Warto zaznaczyć, że w Polsce obowiązuje zakaz stosowania kar cielesnych wobec małoletnich dopiero od 2010 roku.
Książka już dostępna.
Co nowego na wakacje – Seksuolożki. Sekrety gabinetów
Seks jest papierkiem lakmusowym relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? O seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Mimo to wstydzimy się i z tego powodu o nic nie pytamy. Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów? Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie? Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”? Oraz wiele, wiele więcej nurtujących i ważnych pytań, na które znajdziecie odpowiedź w tej publikacji!
Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka. W związku z tym razem ze swoimi rozmówczyniami odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych. Zadaje pytania, na które chciałybyśmy poznać odpowiedzi, ale dotychczas nie miałyśmy kogo zapytać.
Książka dostępna od 14 sierpnia 2019 roku.
Co nowego na wakacje – Moment zwrotny. Jak kobiety rosną w siłę i zmieniają świat
Od dwudziestu lat Melinda Gates prowadzi misję, której celem jest znajdowanie rozwiązań dla ludzi pilnie potrzebujących pomocy. Bez względu na to, gdzie żyją i kim są. Podczas tej podróży coraz wyraźniej zaczęła zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy: Jeśli chcesz, by całe społeczeństwo dążyło ku lepszemu, nie możesz traktować gorzej kobiet. W związku z tym Melinda wspiera swą narrację alarmującymi danymi. Prezentuje kwestie, które w największym stopniu wymagają naszej uwagi – od małżeństw dzieci przez brak dostępu do środków antykoncepcyjnych po nierówne traktowanie ze względu na płeć w miejscu pracy. Poza tym pisze też o swoim życiu osobistym oraz o drodze do równouprawnienia w małżeństwie. Jednocześnie stale udowadnia, że nigdy dotąd nie mieliśmy dogodniejszych warunków do zmieniania świata – i samych siebie.
Książka już dostępna.
Co nowego na wakacje – Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej
Kerry Daynes jest psychologiem. Prowadzi prywatną praktykę, a także pracuje w rządowych zespołach psychologów i psychoterapeutów. Często powoływana jest na biegłą w sprawach karnych i w sądach rodzinnych. Poza tym regularnie udziela się jako komentatorka telewizyjna w takich stacjach jak BBC, Sky 1 czy CNN. Od lat czynnie działa na rzecz polepszenia jakości publicznej debaty, dotyczącej zdrowia psychicznego oraz patronuje National Centre for Domestic Violence.
Seryjni mordercy, brutalne zabójstwa i zmasakrowane ofiary. Brzmi strasznie? Nie dla niej. Ponieważ Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko, bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne, z którymi miała do czynienia. Aby zrozumieć motywy zbrodniarza, psycholog sądowy musi dobrze go poznać, a to może mu się udać tylko wtedy, gdy zacznie myśleć jak on. Czy wystarczy odpowiedni splot zdarzeń, żeby człowiek był zdolny do najgorszego?
Książka jest już dostępna.
Co nowego na wakacje – Zioła, które leczą
Współczesne kompendium leków ziołowych to najbardziej nowoczesny poradnik ziołolecznictwa. Tym samym dzięki niemu samodzielnie przygotujecie roślinne lekarstwa na niemal każdą przypadłość. Jedyne, co musicie zrobić, to wybrać się na krótką wycieczkę, na pobliską łąkę lub do lasu. Bo to właśnie tam znajdziecie składniki niezbędne do stworzenia kompletnej i naturalnej apteczki. W związku z tym autorzy książki uczą, kiedy i jak zbierać, przygotowywać oraz podawać zioła w różnej formie. Są tu przepisy na świeże rośliny, susz, kapsułki, wyciągi czy ekstrakty, oleje i esencje.
Poza tym jest tu coś jeszcze! Autorzy postarali się o to, by w książce znalazły się instrukcje, dotyczące miejscowego stosowania ziół w formie maści, balsamów, kataplazmów, proszków do zębów czy kropli do uszu i wielu, wielu innych! Dzięki pozycji pt. Zioła, które leczą, staniecie się specjalistami od naturalnych leków ziołowych.
Książka dostępna od 14 sierpnia 2019 roku.
Co nowego na wakacje – Na ostrzu skalpela. 50 lat z życia chirurga
Życie i śmierć na stołach operacyjnych na przełomie XIX i XX wieku!
Wspomnienia wybitnego chirurga z okresu, gdy operacje trwały godzinami i często z błahych powodów kończyły się zgonem pacjenta. Śmiertelność chirurgiczna wynosiła wtedy nawet 79 procent. Poza tym same operacje nierzadko przeprowadzane były w domach pacjentów, do narkozy służył eter, a cięcia były tak głębokie i obszerne, że wielu pacjentów wykrwawiało się podczas zabiegów na śmierć. Książka Roberta T. Morrisa daje czytelnikom doskonały wgląd w to, jakie warunki panowały w szpitalach jeszcze sto lat temu. A także, jak na przestrzeni wieków rozwijała się medycyna oraz jak ważną rolę odgrywały wnioski wyciągane po każdej przeprowadzonej operacji, zwłaszcza nieudanej.
Książka już dostępna.