Czuły narrator - nowa książka Olgi Tokarczuk w listopadzie Czuły narrator

W sobotę, 3 października, świat obiegła wspaniała informacja. Nasza ubiegłoroczna Noblistka, Olga Tokarczuk, wręczy nam wyjątkowy prezent w najmniej lubianym miesiącu w roku. Już 12 listopada nakładem Wydawnictwa Literackiego do księgarni trafi jej pierwsza książka napisana po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla, zatytułowana Czuły narrator. Na Twitterze Fundacji Olgi Tokarczuk czytamy, że lektura ta stanowi (…) dwanaście esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości noblistki.

Czuły narrator Olgi Tokarczuk Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Olga Tokarczuk, Czuły narrator

Czy pisarz, który otrzyma Literacką Nagrodę Nobla, może liczyć na coś więcej w świecie literatury? Nie… ponieważ Nobel jest najcenniejszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie można otrzymać, zajmując się którąkolwiek z nagradzanych dziedzin. Cieszy zatem fakt, że Olga Tokarczuk po osiągnięciu wszystkiego, co można osiągnąć na polu literackim, nie spoczęła na laurach. Że nie porzuciła zawodu, by rozpocząć spokojne życie na jakiejś wysepce z dala od kartek, długopisów i edytora tekstu. Zamiast tego wzięła się do pracy, dzięki czemu już 12 listopada pojawi się jej nowa książka Czuły narrator. Fani jej talentu wzdychają z ulgą i zaczynają odliczać czas do wielkiej premiery. A lektura ta zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

O czym opowie Czuły narrator?

Pierwsza książka od czasu otrzymania przez Olgę Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla, odsłoni kulisy twórczości pisarki. Znajdziemy tu dwanaście premierowych esejów i wykładów, w tym również szeroko komentowaną Mowę Noblowską.

Przyjrzymy się, jak powstawały poszczególne teksty i jak rodzili się bohaterowie. Zbliżymy się do mrówczej pracy, fascynujących i żmudnych poszukiwań i niezmierzonej wyobraźni, czyli składników, z których powstają wyjątkowe, ważne książki. Autorka odsłoni przed nami pasjonujące historie oraz podzieli się ulubionymi lekturami i osobistymi doświadczeniami.

Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?

~Ryszard Nycz

Szykuje się zatem prawdziwa czytelnicza uczta. Przedpremierowo egzemplarz możesz zamówić  w tym miejscu.

Powiązane linki: