Książki na Dzień Ojca – pomysły na prezent
Za kilka dni wypada bardzo ważne święto, w którym nasze oczy będą zwrócone w stronę polskich tatów. Zanim jednak nadejdzie 23 czerwca, warto przemyśleć, jak im sprawić prawdziwą radość. Oczywiście, że tym którzy kochają czytać, należy podarować porządną lekturę. Nie macie pomysłu? Poniżej prezentuję książki na Dzień Ojca, idealne i do krawata i do szwajcarskiego scyzoryka!
Książki na Dzień Ojca – pomysły na prezent
Ukryci, Marek Stelar
Szukając idealnej książki na Dzień Ojca na pewno nie omieszkacie przeszperać zbioru najnowszych kryminałów. Natraficie tam m.in. na powieść Ukryci Marka Stelara. Jedną z głównych bohaterów powieści jest samotna matka Marta Sygit, której świat wali się w momencie, gdy ktoś porywa jej niepełnosprawnego syna. Dość szybko okaże się, że Piotrek to nie jedyne uprowadzone dziecko i że porywacz działa już od roku. Kobieta sfrustrowana brakiem postępów w śledztwo postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Nie musi jednak działać sama, bowiem znajduje sprzymierzeńca. Marek Bielawski jest nie tylko lokalnym przedsiębiorcą, ale również ojcem jednego z porwanych chłopców. Łączy ich wspólny cel, upór i determinacja. Od momentu połączenia sił podążają tropem uprowadzonych dzieci, jednak gubią się w zamglonych domysłach i przypuszczeniach.
Na szczęście pewien zbieg okoliczności sprawia, że pojawia się światełko w tunelu. Szansa na złapanie porywacza wymaga jednak interwencji wybitnego psychoterapeuty i psychiatry, doktora Sobczaka. Mężczyzna będzie musiał zajrzeć w głąb umysłu przypadkowego świadka, by dowiedzieć się, gdzie przetrzymywani są chłopcy. Czy zdąży, zanim skończy się czas?
Książkę złapiecie w tym miejscu.
W pogoni za nazistą. Tom 1, Joanna Jax
Drugą prezentową propozycją dla taty jest książka Joanny Jax W pogoni za nazistą. Tom 1.. Pierwsza część serii o tym samym tytule zabiera czytelnika w przestrzeń, gdzie postaci fikcyjne przeplatają się z osobistościami historycznymi, a akcja naszpikowana jest odniesieniami do autentycznych wydarzeń. Jeśli wśród waszych ojców są fani literatury historycznej i trzymających w napięciu do ostatniej strony thrillerów sensacyjnych, to prezentowana książka na pewno przypadnie im do gustu.
Po zakończeniu II wojny światowej wielu nazistowskim działaczom udało się uniknąć kary za swoją haniebną działalność. Uciekli aliantom i zaszyli się w bezpiecznych kryjówkach. Pewna grupa osób za wszelką cenę pragnie odszukać jednego ze zbrodniarzy. Wśród nich są m.in. bliski współpracownik sekretarza Adolfa Hitlera – Martina Bormanna czy amerykański agent. Każdy ma swoją motywację, by go dopaść. Czy jednak schwytanie go jest możliwe? W trakcie poszukiwań natrafią na ukryte w Alpach złoto i otrą się o sekrety Watykanu, a trop zaprowadzi ich aż do Argentyny.
Książka jest dostępna pod tym linkiem, a tutaj możecie złapać od razu drugi tom tej serii.
Potomek, Graham Masterton
Dla miłośników fantastyki i grozy warto sprezentować wznowienie powieści Potomek z 2006 roku, autorstwa Grahama Mastertona. Bohaterem książki jest szanowany kapitan kontrwywiadu amerykańskiego, James Falcon. Mężczyzna podczas II wojny światowej zyskał rozgłos dzięki swoim niezwykłym zdolnościom – zwalczaniem wampirów wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Zdarzały mu się takie starcia z krwiopijcami, z których ledwo uszedł z życiem, ale ostatecznie każdy z pojedynków wygrał.
Trzynaście lat później powraca do dawnej działalności, by w Londynie stanąć do walki z wampirami. Podchodzi do tego bardzo osobiście, ponieważ z najpotężniejszym z tej mrocznej zgrai – Rumunem Dorinem Ducą ma prywatne porachunki. Teraz oprócz niebezpiecznego starcia z potworami Falcon ma jeszcze jedno zadanie. Musi rozwiązać zagadkę własnej przeszłości.
Książka czeka na Was tutaj.
Czerwona ziemia, Marcin Meller
A może chcecie podarować tacie trzymającą w napięciu powieść sensacyjno-przygodową? Jeśli tak, sięgnijcie po Czerwoną ziemię autorstwa Marcina Mellera, który przenosi czytelnika do tak samo pięknej, jak i niebezpiecznej Afryki, snując opowieść o dziennikarskiej odwadze, determinacji w poszukiwaniu prawdy i miłości między ojcem i synem.
W 2020 roku Marcin Tilszer podąża do Ugandy śladami swojego ojca, znanego dziennikarza, który w 1996 wplątał się w konflikt pomiędzy Europejczykami i tubylcami i ledwie uszedł z życiem. Nie udaje mu się jednak znaleźć miejsca, o którym opowiadał mu tata. Podczas afrykańskiej wyprawy Marcin przekona się, że niektóre tropy prowadzą donikąd, nic nie jest pewne, a konsekwencje swoich decyzji trzeba ponieść, nawet jeśli decyzje te podjęło się wiele lat wstecz.
Książkę możecie upolować po przejściu na tę stronę.
Czy diabeł mieszka na Kremlu? Źródło zła. Szatańskie plany, Wojciech Harpula
Szukacie dobrej literatury faktu? Weźcie pod uwagę tytuł na czasie. W książce Czy diabeł mieszka na Kremlu rozmówcy Wojciecha Harapuli uznani specjaliści i badacze Rosji – wyjaśniają historyczne, kulturowe, religijne, ideowe, polityczne i militarne podłoże, na którym wyrosła współczesna Rosja. Z dużą wnikliwością i z wielu perspektyw analizują wpisane na stałe rosyjskiej państwowości wątki, jak wszechmocną władzę, imperialną butę, prawosławny mesjanizm czy niechęć do Zachodu. A także niemierzalnego okrucieństwa. Objaśniają także, jak władcy Rosji, od Katarzyny II do Władymira Putina, kupowali przychylność europejskich elit.
Każdy głodny wiedzy tata znajdzie w tej książce odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. M.in.: czy to Władymir Putin i KGB przekształcili Rosję w zagrażającą światu dyktaturę? Jak to jest, że każdy władca Rosji w trakcie swoich rządów musi zmienić się w tyrana? Czy możliwe jest uderzenie atomowe ze strony tego mocarstwa? Czy istnieje szansa na zakończenie trwającego zbrojnego konfliktu tak, by wyszły z tego cało Ukraina, Polska i reszta świata?
Książkę możecie zamówić pod tym linkiem.
Czytaj także: