Serie książek dla dzieci:

Mogłoby się wydawać, że autorzy kryminałów i thrillerów, którzy słyną z niezwykle krwawych, skomplikowanych i miejscami przerażających historii książkowych, nie będą zainteresowani zmierzeniem się z zupełnie innym gatunkiem. I tu okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Sprawdźcie, jakie serie książek dla dzieci i młodzieży napisali słynni mistrzowie kryminału: Nesbo, Coben, Patterson, Läckberg i Horst.

Serie książek dla dzieci

Biuro Detektywistyczne nr 2 Jorn Lier Horst

O tej serii mogłabym się wypowiadać w samych superlatywach. Jest nie tylko napisana dużą czcionką, dzięki czemu dzieci mogą z łatwością szlifować swoją umiejętność samodzielnego czytania. Zawiera też historie, które zachęcają uczniów do sięgania po książki inne niż lektury. A o czym jest seria Biuro detektywistyczne nr 2 mistrza kryminałów? Oczywiście o skomplikowanych zagadkach do rozwiązania, o tym jak, ważna jest spostrzegawczość i o trójce początkujących detektywów: Tiril, Oliverze i ich wiernym psie.

Doktor Proktor Jo Nesbo

Jo Nesbo to wyjątkowo lubiany autor kryminałów, który ma na swoim koncie nawet adaptacje filmowe swoich książek. Niedługo na polskim rynku zadebiutuje jego seria dedykowana młodszym czytelnikom. Głównym celem tej serii jest: doprowadzenie dzieci do łez… ze śmiechu. Książki są przepełnione humorem i magią i ciekawymi wynalazkami. Bohaterowie zaprzyjaźniają się z szalonym naukowcem, który wymyśla “proszek psujący powietrze”.

Serie książek dla młodzieży

Seria Mickey Bolitar Harlan Coben

Seria z Mickeyem Bolitarem to nie są już propozycje książek dla dzieci. Zdecydowanie są to już książki adresowane do młodzieży licealnej i oczywiście dorosłych czytelników. Wujek bohatera to słynny Myron z serii z Myronem Bolitarem, a sam bohater w wyniku różnych losowych zdarzeń będzie z nim mieszkał. Chłopak ma nadzieję, że jego życie w końcu wyjdzie na prostą. Nowa szkoła, nowa dziewczyna, tylko że…. właśnie ta dziewczyna wkrótce znika bez śladu.

Serie książek dla dzieci:

The Nerdiest, Wimpiest, Dorkiest I Funny Ever James Patterson

James Patterson to pisarz nr 1 na świecie. Jego książki sprzedały się na świecie w 350-milionowym nakładzie! Jego seria dla dzieci I Funny jest dostępna w Polsce na razie tylko po angielsku, ale to wcale nie powód, żeby z niej rezygnować. Takie niesamowicie ciekawe i wciągające książki to świetny sposób na ćwiczenie znajomości języka obcego i naukę “w praktyce”. Książka ze względu na czcionkę i samą fabułę jest polecana dla dzieci w wieku szkolnym, od 10 do 13 lat. Bohaterem jest uczeń szkoły podstawowej, który bardzo chciałby zostać najzabawniejszym dzieciakiem na świecie.

Super Charlie Camilla Läckberg

I ostatnia propozycja tym razem od innej równie znanej autorki kryminałów Camilli Läckberg. Serię Super Charlie autorka napisała zainspirowana opowiastkami, które sama wymyślała o swoim nowo narodzonym synku. Opowiadała historie, których słuchało starsze rodzeństwo. Bohaterem był oczywiście Charlie, który tylko wygląda tak niewinnie, a rzeczywistości to superbohater, który przeżywa różne super ciekawe przygody. Tylko że nikt tego nie widzi. Jedyne ślady, które o tym świadczą to np. szyszka znaleziona przez mamę w łóżeczku.

Słynni autorzy kryminałów stworzyli historie dla młodych czytelników, oczywiście z nutką sensacji i kilkoma zagadkami do rozwiązania. Dzięki temu ich książki są bardzo ciekawe i dzieci pochłaniają je jak najpyszniejsze ciasteczka, a my tylko patrzymy i cieszymy, że odkrywają magię czytania. 🙂