Aforyzmy i mądrości Tyriona LannisteraAforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

Listopad to czas rozglądania się za prezentami dla najbliższych na Boże Narodzenie. Dlatego, jeśli masz w tym gronie fanów sagi Pieśń Lodu i Ognia oraz serialu Gra o Tron, wiem, czym możesz wprawić go w stan euforii, gdy kucając pod choinką, odwiąże kokardę z pięknie opakowanego podarku. Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera George’a R.R. Martina to pięknie wydany, ilustrowany zbiór cytatów uwielbianego przez wszystkich karła. Boże Narodzenie to doskonały czas, by dać mu głos, który zarówno wywoła w czytającym wesołość jak i skłoni do refleksji.  

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera George’a R. R. Martina to jeden z ciekawszych prezentów, jakim można obdarować miłośników prozy pisarza, jego sagi Pieśni Lodu i Ognia oraz serialu Gra o tron. Stworzona przez Martina postać Tyriona – bystrego i przenikliwego Krasnala z Casterly Rock jest jedną z tych, które budzą największą sympatię podczas lektury. Jest on chodzącą księgą sentencji na każdą okazję. Jak z rękawa sypie przewrotnymi powiedzonkami, które na dłużej przytrzymują oko czytelnika. Zabawne, często nieprzyzwoite i niosące w sobie ogromną mądrość złote myśli same się proszą o zapisanie na skrawku papieru lub, o zgrozo!, podkreślenie ołówkiem w książce. Ku pamięci!

George R. R. Martin postanowił ratować papierowe egzemplarze swoich książek przed zmasowanym atakiem zatemperowanego grafitu. Zebrał część tych słownych perełek z całej sagi w jednym miejscu. W ten sposób powstał zbiór  Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera z nietuzinkowymi ilustracjami Jonty’ego Clarka. Lektura jest krótka i rzeczowa, podobnie jak sam Tyrion. Eksponuje natomiast niezwykły kunszt persony, z jakim ta została wykreowana przez Martina. Oto mamy przed sobą swoisty elementarz mistrza ciętej riposty o umyśle jak brzytwa i złotym sercu.

*

Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość.

*

Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy.

~ Tyrion Lannister

Martin zawsze dobry na prezent

Znasz może kogoś, kto do tej pory jeszcze nie przeczytał żadnej książki George’a R.R. Martina? Zafunduj mu niesamowitą, wciągającą i emocjonującą przygodę na wiele godzin i dni! Wręcz całą sagę Pieśń Lodu i Ognia, którą już teraz możesz zamówić pod tym linkiem. Możesz też spokojnie zacząć od pierwszej części, pięknie ilustrowanej Gry o Tron (dostępna tutaj). Jestem przekonana, że na niej nie poprzestanie…

Powiązane artykuły: