Majowe zapowiedzi fantasy

Wszystkich spragnionych magicznych przygód zapraszamy na majowe zapowiedzi fantasy! Sprawdźcie jakie książkowe dobroci szykują nam wydawcy w nadchodzącym miesiącu.

Majowe zapowiedzi fantasy – książki znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Majowe zapowiedzi fantasy

Klątwa Kreatorów. Prawo milenium. Tom 4

Australijska autorka fantastycznych bestsellerów, Trudi Canavan, powraca z ostatnią częścią serii Prawo Milenium! Najnowszy tom przygód opowiada o dwójce bohaterów działających na rzecz świata magii. Jednym z nich jest Rielle, która została Kreatorem. Jej zadaniem jest ocalanie światów poprzez przywracanie im magii utraconej.

Drugim bohaterem powieści jest Tyen, który porzuca dawną tożsamość. Były szpieg postawia zająć się szkoleniem nowych adeptów magii i znaleźć sposób na zwalczenie problemu urządzeń bojowych rozprzestrzeniających się w kolejnych światach.

Niemniej jednak wkrótce ich światy będą musiały się ze sobą boleśnie zderzyć. Ze względu na dawnego wroga Rielle i Tyen muszą połączyć siły, jeżeli chcą mieć jakąkolwiek szansę na przetrwanie i ocalenie ludzkości. Wróg bowiem przyniesie wieści o zagrożeniu potężniejszym niż martwe światy i groźni magowie.

PREMIERA: 06.05.2020

Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe Miasto. Tom 1.1

Dom Ziemi i Krwi to najnowszy cykl fantasy od Sarah J. Maas, na który czekali wszyscy! Czego możemy się spodziewać po tej majowej premierze? Sięgając po Księżycowe Miasto poznamy Bryce Quinlan – dziewczynę, która jest w połowie człowiekiem, a w połowie Fae. To właśnie w świecie pełnym magii, niebezpieczeństw i ognistych romansów przyjdzie jej poszukiwać zemsty.

Bryce kocha swoje życie takie, jakim jest. Za dnia pracuje w sklepie z antykami, parając się sprzedażą nie do końca legalnych artefaktów magicznych, nocą zaś czerpie pełnymi garściami z tego, co Lunathion – znane również jako Crescent City – ma do zaoferowania. Niestety sielanka Bryce nie potrwa długo. Wkrótce miasto wstrząśnie wieść o brutalnym morderstwie i już nic nie będzie takie samo. Dotyczy to również życia samej Bryce…

PREMIERA: 20.05.2020

Mag bitewny. Księga 2

Osobą stojącą między królową a buntem magów, który wybuchnie lada chwila, jest Falko. Tylko od jego umiejętności zależy, czy i na ile uda mu się osłonić władczynię przed zagrażającym niebezpieczeństwem…

Poznajcie kontynuację przygód Falko Dantego – syna szaleńca i zdrajcy, którego los przewrotnie namaścił na bohatera, od którego zależy los tysięcy ludzi.

W związku z siłami ciemności magowie bitewni robią, co mogą by wzmocnić armię i zwiększyć swoje szanse, a jest to niełatwe zadanie. Przed nimi pojedynek z kolejnymi piekielnymi kreaturami, które stają się jeszcze silniejsze i potężniejsze zasilając szeregi Opętanych. Niestety kiedy zło zatruwa serca przerażeniem, upadek Furii wydaje się nieunikniony.

PREMIERA: 22.05.2020

Baśniobór. Nowe przygody. Smocza straż. Pan Widmowej Wyspy. Tom 3

Przyznajcie się, kto czekał na kontynuację Smoczej Straży? Bo my z pewnością! Brandon Mull powraca z nowymi przygodami kultowej serii fantasy w najnowszej książkowej premierze maja.

Seth Sorenson nie wie kim jest – został pozbawiony pamięci i wszelkich wspomnień. Niestety w związku z tym, że nie jest w stanie rozpoznać istot i ludzi, którzy go otaczają, nie wie kto mówi prawdę, a kto kłamie. Seth musi się mieć na baczności, ponieważ już wkrótce jego losy splotą się z Ronodinem – mrocznym jednorożcem, który będzie chciał wykorzystać chłopca do zranienia tych, których Seth kochał najbardziej.

Z pomocą ruszy Kendra, siostra chłopaka, która zrobi wszystko, by odnaleźć brata. Niemniej jednak wszystko oznaczać będzie walkę o kolejny smoczy azyl i odzyskanie tożsamości Setha. Niewątpliwie jest to zadanie trudne, ale czy niemożliwe? Czy plotki o nowej, wiecznej erze smoków okażą się prawdą? I czy Sethowi i Kendrze uda się odnaleźć siebie i razem stanąć do walki z mrocznymi mocami? Oczywiście przekonamy się o tym już wkrótce w majowej zapowiedzi fantasy od Brednona Mulla.

PREMIERA: 20.05.2020

Blizna. Księgi Skór. Tom 3

Poprzednio główna bohaterka trylogii, Leora, odkryła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Bez wątpienia nauczyła się, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje… Dlatego dziewczyna ma już dość nauki – chce wziąć los w swoje ręce i stworzyć własną historię!

Blizna to zaskakujący finał bestsellerowej trylogii Księgi Skór. Cykl ten opowiada o młodej i niepokornej dziewczynie, która próbuje połączyć swoją przeszłość z przyszłością. Poznajcie zakończenie serii i wraz z Leorą przekonajcie się, że niektóre problemy nie mają prostych rozwiązań.

PREMIERA: 20.05.2020

Jak podobają Wam się majowe zapowiedzi fantasy? Czy któraś z książek znajdzie się w Waszej biblioteczce?