Morderstwo na plebanii - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Agatha Christie na koreańskich ekranach – to nagłówek, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników twórczości pisarki. Oczywiście nie chodzi tu o samą pisarkę, ale o jedną z jej powieści. Okazuje się, że południowokoreańska wytwórnia filmowa dostrzegła niemały potencjał w tekstach mistrzyni kryminału.

Koreańczycy bez wahania postanowili wykorzystać potencjał pisarski autorki na potrzeby ekranizacji. Będzie jednak kilka zmian, które niekoniecznie przypadną do gustu wielbicielom książek. Koniecznie czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Morderstwo na plebanii - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Agatha Christie na koreańskich ekranach – ekranizacja słynnej serii

Chodzi tu o cykl powieści, opowiadających o przygodach panny Marple. Projekt ma ukazać się w postaci serialu, do którego prawa zakupiła firma Good Production Co., pochodząca z Korei Południowej. Reżyserią zajmie się Yun Ho Yang, scenarzystą został Jin Woo Park.

Cała ekranizacja ma składać się z 16 odcinków. Dla tych, którzy nie do końca orientują się w twórczości Agathy Christie, przypominamy, że seria rozpoczęła się powieścią pt. Morderstwo na plebanii. Autorka stworzyła łącznie aż 12 książek traktujących o przygodach Jane Marple, znanej bardziej jako panna Marple. Ponadto postać tę można było spotkać także w wielu opowiadaniach.

Agatha Christie na koreańskich ekranach – krótko o fabule

Główna bohaterka mieszka w St. Mary Mead i jest starą panną, która pozornie nie wyróżnia się niczym szczególnym z tłumu. No, może jest nieco zbyt wścibska, co zwraca uwagę szczególnie jej sąsiadów. Kiedy przed kobietą staje tajemnicza zagadka kryminalna, momentalnie przechodzi metamorfozę. Jej bystry umysł sprawia, że niejeden stróż prawa prowadzący śledztwo popada w zakłopotanie. Rozwiązywanie mrocznych spraw to jedno z niecodziennych hobby panny Marple. Trzeba przyznać, że w tym, co robi, jest naprawdę świetna.

Fanów serii zmartwi z pewnością fakt, iż serialowa ekranizacja będzie wykazywała pewne różnice w odniesieniu do książek. Przede wszystkim akcja produkcji zostanie przeniesiona do współczesnej Azji. Zmieni się też imię głównej bohaterki. Widzowie będą bowiem śledzić przygody Miss Ma.

Tych, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Agathy Christie, odsyłamy tutaj.