Hillary Clinton
Alternatywna historia Hillary Clinton

https://pl.wikipedia.org/wiki /Hillary_Clinton#/ media/File:Hillary_Clinton _official_Secretary_of_ State_portrait_crop.jpg

Zastanawialiście się, jak mogłaby wyglądać alternatywna historia Hillary Clinton? Co by było, gdyby nie została żoną prezydenta Stanów Zjednoczonych, Billa Clintona? Jak potoczyłoby się jej życie, czy byłaby również zaangażowana w politykę?

Trzeba przyznać, że temat wydaje się co najmniej ciekawy i intrygujący. Okazuje się, że podobne rozmyślania powziął jeden z pisarzy – Curtis Sittenfeld. Zaciekawieni, co z tego wynikło? Koniecznie czytajcie dalej!

Alternatywna historia Hillary Clinton w postaci książki!

Tak, tak, wszystko się zgadza. Curtis Sittenfeld postanowił napisać książkę, która przedstawi historię Hillary Clinton w alternatywnej rzeczywistości. Właściwie, bohaterka będzie nosić nazwisko Rodham. Dystrybucją powieści zajmie się wydawnictwo Random House.

Przedstawiciele oficyny podkreślają, że historia zostanie przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki. Początek opowieści najprawdopodobniej przedstawiać będzie scenę ostatecznej odmowy wobec oświadczyn Billa Clintona. Warto tutaj wspomnieć, że w rzeczywistości były prezydent zmuszony był również kilkukrotnie starać się o rękę swojej przyszłej żony.

Po przyszłych planach wydawnictwa można się spodziewać, iż twórcy, jak i wydawcy spodziewają się sporego zainteresowania planowaną książką. Autor podpisał z Random House kontrakt aż na 3 tomy.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że nie jest to pierwsza taka książka spod pióra Curtisa Sittenfelda. Na koncie ma American Wife - zobacz na TaniaKsiazka.plon już powieść polityczną pt. American Wife. Lektura jest oczywiście literacką fikcją, osadzoną jednak w prawdziwej historii Laury Bush.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy powieść miałby ujrzeć światło dzienne. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że Bill Clinton także związał się ostatnimi czasy z literackim światem. Wraz z Jamesem Pattersonem postanowił stworzyć polityczny thriller, o czym z resztą wspominaliśmy całkiem niedawno. Można więc zaobserwować, że społeczeństwo amerykańskie wykazuje pewne zapotrzebowanie na tego rodzaju książki. Pisarze, natomiast niezmiennie i wytrwale starają się sprostać wymaganiom swoich Czytelników.

Myślicie, że w Polsce podobne historie, o alternatywnym życiu naszych polityków, cieszyłby się również ogromnym zainteresowaniem?

Wszystkich zainteresowanych książką pt. American Wife odsyłamy tutaj.