9788308054956Amerykańska sielanka to powieść autorstwa Philipa Rotha, za którą został uhonorowany Nagrodą Pulitzera. Dla wszystkich fanów pisarza, jak i jego twórczości, mamy niezwykle dobrą wiadomość. Już niedługo w polskich kinach pojawi się film, który powstał właśnie na podstawie owej powieści. Kogo możecie się spodziewać na wielkim ekranie? Na pewno gwiazd wielkiego formatu. Evan McGregor, Jennifer Connelly i Dakota Fanning to odtwórcy głównych ról. McGregor jest jednocześnie reżyserem. Autor powieści na temat filmu wypowiedział się następująco: Jestem fanem filmu! Reżyserowi udało się uchwycić istotę i głębię mojej powieści. Razem ze scenarzystą nie poszli na kompromisy, dzięki czemu siła przekazu pozostała mocna i wymowna. Jestem zachwycony! Film w Polsce ma pojawić się w lutym 2017 roku.

Amerykańska sielanka – czego się spodziewać?

Głównym bohaterem powieści jest Swede Levov, sportowiec w szkole średniej w Newark. Cieszy się on ogromną popularnością wśród przyjaciół i kolegów z klasy. Chłopakowi przyszło dorastać w czasach powojennej prosperity. Jego życie układa się bardzo pomyślnie. Staje się mężem miss stanu New Jersey, dziedziczy fabrykę rękawiczek po ojcu i wraz z małżonką przeprowadza się do kamiennego domu w spokojnym Old Rimrock. Jednak ten amerykański sen o szczęściu znika pewnego dnia w 1968 roku. Czy mógł przewidzieć, że jego bystra i inteligentna córka wyrośnie na zamkniętą w sobie dziewczynę, zdolną do brutalnego aktu terrorystycznego?  Oczywiście, że nie. Zostaje on brutalnie wyrwany ze spokojnego życia, które prowadził do tej pory.

Czytelnik w tej powieści znajdzie wszystko, co powinna zawierać dobra książka. Emocje, które sprawiają, że albo się kocha albo nienawidzi daną postać. Zrozumienie oraz wściekłość. Jeśli więc jeszcze nie zapoznaliście się z książką Amerykańska sielanka, serdecznie zachęcamy do czytania.

Tymczasem poniżej przedstawiamy pierwszą oficjalną zapowiedź filmu: