Jeszcze dzień życia - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Animacja na podstawie książki Kapuścińskiego to fantastyczna wiadomość nie tylko dla miłośników jego twórczości. To doskonała informacja dla wszystkich czytelników, Polaków, wielbicieli literatury rodzimej. Miło usłyszeć, że nasi twórcy są doceniani nie tylko w ojczyźnie, ale także poza jej granicami. W przypadku Kapuścińskiego tak właśnie się stało. Pełnometrażowa animacja pt. Jeszcze dzień życia nosi taką samą nazwę jak książka – źródło inspiracji i podstawa do jej stworzenia. Jej reżyserią zajął się Damian Neonow i Raúl de la Fuente. Dodatkowo cieszy fakt, że wspomniany projekt został wyróżniony na festiwalu Biografilm, który odbył się w Bolonii. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Animacja na podstawie książki Kapuścińskiego – mamy zapowiedź!

Uczestnicy festiwalu w Bolonii mieli już okazję zapoznać się z animacją. Odbiorcom w Polsce przyjdzie na to jeszcze chwilę poczekać. Mamy jednak coś, co z pewnością nie tylko umili ten czas, ale również zaostrzy apetyt na więcej. To zapowiedź, która całkiem niedawno pojawiła się w sieci. Przy okazji warto tutaj wspomnieć, że animacja doczekała się także wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Odbiorcy w naszym kraju będą mieli okazję zobaczyć projekt podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Impreza ta odbędzie się we Wrocławiu i potrwa od 26 lipca do 6 sierpnia. Natomiast do polskich kin animacja trafi 2 listopada, dzięki dystrybucji Next Filmu.

A o czym opowiada sama książka, która stała się podstawą animacji? To historia dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli, w 1975 roku. Pisarz skupia się właściwie na ostatnich miesiącach przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości 11 listopada. Obserwuje i opisuje wydarzenia z wyludnionej i zagrożonej atakiem obcych interwentów stolicy – Luandy, a także bezpośrednio na froncie.

Przypominamy, że animacja na podstawie książki Kapuścińskiego w Polsce będzie miała premierę na festiwalu Nowe Horyzonty. Książkę pt. Jeszcze dzień życia znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej z przyjemnością prezentujemy wam polski zwiastun animacji: