Anka Skakanka - nowa książka Agnieszki Chylińskiej

W czasie pandemii Agnieszka Chylińska napisała swoją ósmą książkę, skierowaną przede wszystkim do dzieci, ale także do ich rodziców. Mali i duzi czytelnicy będą mieli okazję poznać nową bohaterkę, Ankę.  Jaka jest Anka Skakanka? Z jakimi problemami musi się zmierzyć? Co przynosi jej radość?

Anka Skakanka - nowa książka Agnieszki Chylińskiej

Chylińska w roli pisarki

Agnieszka Chylińska w jednym z telewizyjnych wywiadów opowiedziała o procesie powstawania najnowszej książki, a także o motywacjach, które skłoniły ją do podjęcia nowego tematu.

Pisanie stało się dla piosenkarki sposobem na radzenie sobie z lękiem i niepewnością, które przyniósł czas pandemii:

Chciałam napisać książkę dla tych, którzy siedzą z dzieciakami i mają mnóstwo znaków zapytania – a czasami trzeba sobie odpuścić. W tej książce jest też to, żeby nie trzymać się kurczowo planów. Bo sytuacja z covidem pokazała – coś tam sobie zaplanowaliśmy i gdzie są te nasze plany?

Chylińska wskazała także inspirujące ją do pisania autorki, których twórczość ceni od czasów swojego dzieciństwa: Krystynę Siesicką, Ewę Lach oraz Astrid Lindgren.

Agnieszka Chylińska Anka Skakanka

Anka Skakanka, czyli książka ku pokrzepieniu serc

Po cyklu książek o Zezi, Gilerze i Oczaku nadszedł czas na nową postać. Znani czytelnikom bohaterowie nie przepadają jednak na dobre – można znaleźć ich także w nowej książce.

Tytułowa Anka Skakanka to dziewczynka, która odbiera świat trochę inaczej niż jej rówieśnicy. Ma ośmioletnią siostrę Bożenkę i jest najlepszą przyjaciółką Franka Zezika.

Niestety Anka i inne dzieciaki muszą zmierzyć się z trudnym czasem, w którym nie można wychodzić z domu, ponieważ na świecie szaleje groźny wirus. Dzieci nie chodzą do szkół, dorośli boją się o pracę. A co w tym wszystkim najgorsze – czasem nie można nawet przytulić się do osoby, którą się kocha.

Pewnego dnia wydarza się jednak coś niezwykłego: u stóp Anki ląduje mała, piszcząca kulka. W jaki sposób zmieni ona życie dziewczynki?

Najnowsza książka Agnieszki Chylińskiej miała premierę 9 grudnia 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj: Anka Skakanka.

Zobacz także: