Ciekawostki o książkach

Asa Lind na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

piaskowy wilkNa tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce, gościem będzie szwedzka pisarka, Asa Lind. Jest ona jedną z najwybitniejszych twórczyń literatury dziecięcej, która w Polsce znana jest głównie z opowieści o Piaskowym Wilku. Festiwal w Rabce potrwa od 7 do 10 lipca a jego przewodnim motywem w tym roku jest rodzina oraz czytanie rodzinne.

Asa Lind na tegorocznej edycji spotka się z czytelnikami, poprowadzi również warsztaty i zdradzi, jak czytają Szwedzi. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że to okazja nie tylko do porozmawiania z ulubioną autorką i zdobycia autografu. To również wspaniały czas spędzony z rodziną oraz głębsze zapoznanie się z daną książką jak i samym autorem. Lista atrakcji, które zapewniają uczestnikom jest naprawdę duża. Będzie można, między innymi, ulepić z gliny Piaskowego Wilka a dorośli dostaną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na warsztatach ceramicznych i nie tylko. Fragmenty książki Asy Lind zostaną odczytane przez Jolantę Fraszyńską, a spotkanie indywidualne z autorką czeka profesjonalistów – bibliotekarzy oraz nauczycieli.

Zdaniem organizatorów festiwalu, tego typu przedsięwzięcie skierowane jest do osób, które nie lubią nudy. To świetna okazja, by wyjść z domu, zabrać rodzinę i podjąć się twórczych działań. Na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej spotkać będzie można wielu ciekawych autorów, przygotowano również mnóstwo warsztatów, prezentacji i wystaw. A dodatkowo, fragmenty książek czytać będą znani aktorzy. To wszystko sprawia, że taka impreza to naprawdę świetny sposób na spędzenie rodzinnego czasu.

Co ważne! Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny, jednak na warsztaty należy się zapisać. Możliwość wpisania się przeprowadzona zostanie w dwóch turach, od 20 czerwca oraz od 4 lipca.