Ekranizacje i adaptacje

BFG. Bardzo Fajny Gigant w kinach już w lipcu!

bfgJuż niedługo, bo 1 lipca, do polskich kin trafi film BFG. Bardzo Fajny Gigant. Animacja w reżyserii Stevena Spielberga, powstała na podstawie książki Dahla Roalda, BFG. Autor na swoim koncie ma takie książkowe hity jak Matylda oraz Charlie i fabryka czekolady. Ponieważ w tym roku Dahl obchodził setne urodziny, znany reżyser postanowił z tej okazji podjąć się wyreżyserowania historii o Gigancie.

W oryginalnej wersji, głosu głównemu bohaterowi udzieli Mark Rylance, który na swoim koncie ma już Oscara. Natomiast w polskiej wersji w rolę Giganta wcieli się Paweł Wawrzecki. Milena Gąsiorek udzieli głosu Sophie, Małgorzata Zajączkowska przemówi w imieniu Królowej, a Olga Bołądź użyczy głosu Mary. W pozostałych rolach dubbingowych usłyszymy: Mięchospust – Robert Jarociński, Pan Tibbs – Waldemar Barwiński, Krwiopij – Mikołaj Klimek, Bebechołyk – Wojciech Chorąży, Kościołup – Robert Tondera i inni.

BFG. Bardzo Fajny Gigant to opowieść o Olbrzymie, który ma nie tylko wielkie uszy, ale i ogromne serce. Odkrywa on przed dziewczynką, Sophie, sekrety i cuda magicznej krainy. Przy okazji staje się jej przyjacielem i obrońcą przed innymi przedstawicielami swojego gatunku, którzy żywią się małymi dziewczynkami. Przed przyjaciółmi stanie trudne zadanie: będą musieli ochronić innych przed koszmarem zjedzenia przez Olbrzymy. Ta niesamowicie magiczna i porywająca historia z pewnością przypadnie do gustu nie tylko młodszym odbiorcom.

Przy okazji filmu BFG. Bardzo Fajny Gigant, wydawnictwo Znak wypuści na rynek nowe wydanie książki BFG, Dahla Roalda. Przypominamy, że polska premiera filmu odbędzie się 1 lipca. Gorąco polecamy! Czytaliście już książkę?