Roald Dahl - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Netflix zekranizuje książki Roalda Dahla – taka informacja obiegła niedawno Internet. W związku z tym miłośnicy twórczości brytyjskiego pisarza i scenarzysty mają sporo powodów do zadowolenia. Warto tutaj wspomnieć, że Roald pisał głównie dla dzieci. To właśnie jemu zawdzięczamy międzynarodowe hity, takie jak: Matylda, Wiedźmy, BFG. Bardzo fajny gigant czy Charlie i fabryka czekolady. A chociaż pisarz zmarł w 1990 roku, jego twórczość wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił zabrać się za stworzenie całkiem nowych obrazów znanych powieści. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Roald Dahl - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Źródło: pl.wikipedia.org

 Netflix zekranizuje książki Roalda Dahla – więcej szczegółów

Okazuje się, że kultowe powieści nie tylko doczekają się ekranizacji za sprawą Netflixa. Platforma zamierza rozbudować uniwersum opowieści Roalda Dahla. Tym samym powstaną nowe, niezwykle oryginalne serie i programy animowane, oparte na dziełach cenionego twórcy. Podstawą do ich stworzenia będą m.in. takie tytuły jak: Charlie i fabryka czekolady, Matylda, BFG. Bardzo fajny gigant, Fleja, Charlie i Wielka Szklana Winda, Cudowne lekarstwo George’a czy Krokodyl olbrzymi. Warto wspomnieć, że część z tych utworów doczekało się już ekranizacji w postaci filmów. Oto jak wdowa po pisarzu mówi o najnowszym projekcie:

Naszym działaniom przyświeca naprawdę śmiała idea. Pragniemy, aby jak najwięcej dzieci na całym świecie mogło doświadczyć magii opowieści Roalda Dahla i poznać zawarty w nich pozytywny przekaz. Nawiązanie współpracy z firmą Netflix stanowi ogromny krok naprzód na drodze ku urzeczywistnieniu tego celu i otwiera przed Roald Dahl Story Company fantastyczne perspektywy. Wiem, że Roald byłby zachwycony.

Nikt dziś chyba nie ma wątpliwości, że Netflix zekranizuje książki Roalda Dahla w sposób, który zachwyci odbiorców. Prace nad pierwszym serialem animowanym, na podstawie twórczości pisarza, mają rozpocząć się już w 2019 roku. Tym samym czekamy z niecierpliwością na efekty.

Tymczasem wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z książkami Roalda Dahla, odsyłamy tutaj. Koniecznie nadróbcie zaległości, bo powieści autora to prawdziwe perły gatunku.