Sześć kontrowersyjnych książek

Sześć kontrowersyjnych książek to zestawienie, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Ponadto na prezentowane dziś pozycje powinien zwrócić uwagę każdy poszukiwacz mocnych wrażeń. O autorach tych publikacji można powiedzieć jedno: nie boją się trudnych i kontrowersyjnych tematów. Tym samym czytelnicy otrzymują nietuzinkowe i nierzadko wstrząsające historie. Historie, które swoje źródło mają w prawdziwych wydarzeniach. Wśród wybranych przez nas pozycji znajdziecie nie tylko międzynarodowe nowości, które wywołały sporo zamieszania. Są tu również polskie książki, poruszające tematy niezwykle na czasie w naszym kraju. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

Sześć kontrowersyjnych książek, które warto poznać!

Sześć kontrowersyjnych książek. Papież dyktator - kup na TaniaKsiazka.pl Papież dyktator

Marcantonio Colonna, autor książki, w wyczerpujący sposób wykorzystał swoje szerokie kontakty w Watykanie. Tym samym stworzył prowokującą i odkrywczą relację na temat prawdziwych motywacji papieża Franciszka. Papież dyktator jest lekturą niezbędną dla zrozumienia jednej z najbardziej enigmatycznych, ale też niebezpiecznych osobowości, jakie zasiadały na tronie św. Piotra. Stanowi podsumowanie pięciu lat pontyfikatu Franciszka i podstawę do wyjaśnienia jego obecnych działań.

Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica

Ludzie znają dzieci, których ojcami są księża, ale ich tematu nie podejmuje się głośno. Ponieważ w świadomości  jednych to tabu, w świadomości innych – hańba. Dlaczego otacza się je taką tajemnicą? Z jednej strony rozgrzesza się ojców, a społeczeństwo piętnuje matki i nierzadko też dzieci. Czemu dobro Kościoła stawia się ponad dobro dziecka? W reportażu Marty Abramowicz dzieci księży głośno mówią o swoim pochodzeniu. Oraz o swoich rodzicach i relacji, jaką z nimi mają. Po lekturze reportażu Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica każdy inaczej spojrzy na swój kraj. To książka, która otwiera oczy na problem od wieków zamiatany pod kościelny dywan.

Nic co ludzkie. Kler - kup na TaniaKsiazka.pl

Nic co ludzkie. Kler

Główną bohaterką powieści jest reporterka i dziennikarka, Ludmiła Zakrzewska. To właśnie jej w udziale przypadnie odkrywanie tych wszystkich grzechów, których dopuścił się Kościół. Okaże się również, że prowadząc śledztwo w sprawie kościelnej pedofilii, będzie zmuszona dokonać fundamentalnego wyboru. Miłość czy godność? Piotr Głuchowski w swojej publikacji nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów. Tym samym czytelnicy znajdą tu zupełnie nową i wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. Opartą oczywiście na prawdziwych historiach.

Sześć kontrowersyjnych książek. Strach. Trump w Białym Domu - kup na TaniaKsiazka.pl Strach. Trump w Białym Domu

Kunsztownie przygotowaną relacją dziennikarskiego śledztwa. Bob Woodword przez 19 miesięcy zbierał materiały do napisania książki. Skrzętnie ukrywając swoją pracę przed opinią publiczną. Tym samym istnienie reportażu ujawnił dopiero miesiąc przed wydaniem. Okazało się to uzasadnionym ruchem. Jego doniesienia potwierdzają bowiem, że poplecznicy prezydenta mogą zdziałać bardzo wiele… Sam Trump nazwał publikację niewiarygodną „totalną fikcją”. Po lekturze książki trudno jednak będzie podzielać jego zdanie. Pracownicy w wywiadach z Woodwordem nazywają prezydenta szalonym, nieprzewidywalnym i niekompetentnym. Nie są to tylko puste słowa. Dziennikarz przeprowadził dziesiątki takich rozmów, uzyskał dostęp do notatek, osobistych dzienników i tajnych dokumentów. Zebrane informacje ukazują Trumpa i jego najbliższych współpracowników z gorszej strony niż do tej pory przypuszczano.

Macierewicz. Jak to się stało - kup na TaniaKsiazka.plMacierewicz. Jak to się stało

Tysiące godzin w archiwach, rozmów ze świadkami historii, czytania akt IPN i sądowych. Tomasz Piątek kontynuuje swoje śledztwo, szukając odpowiedzi na pytanie – jak to się stało? To, co odkrywa, zaskoczy nawet tych, którzy przeczytali książkę Macierewicz i jego tajemnice. Ponieważ powiązania byłego już ministra obrony z Kremlem i komunistami nie powstały ot, tak. Tym samym nie są wynikiem jakiegoś przelotnego, półprzypadkowego uwikłania. Nie chodzi tu o doraźny, taktyczny sojusz między wrogami. Znacznie bardziej wygląda to na głęboką zależność. Trwającą od niemal pół wieku. I zależność ta jest w dużej mierze udokumentowana.

Niebezpieczne związki Donalda Tuska - kup na TaniaKsiazka.pl Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Książka majora Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Tomasza Budzyńskiego i dziennikarza śledczego, Wojciecha Sumlińskiego. Czytelnik dowiaduje się z niej wielu dotąd nieznanych faktów na temat Donalda Tuska. Jest tu przede wszystkim mowa o środowisku mafii, służbach specjalnych, a także o niemieckim wywiadzie. Całość zawiera mnóstwo przesłanek, które jak dotąd były stale opatrzone klauzulą tajności, a obecnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że Donald Tusk to jedna z osobistości, która wciąż obecna na scenie politycznej, ma czynny wpływ na nasz kraj.

A po jakie książki, które wzbudziły czytelnicze kontrowersje, sięgnęliście ostatnio?