Ciekawostki o książkach

Będzie czwarta część serii kryminalnej Stiega Larssona „Millennium”!

Trylogia Millennium

Szwedzkie wydawnictwo Norstedts zawiadomiło, iż w planach mają wydanie kolejnej części bestsellerowej serii kryminalnej Steiga Larssona „Millennium”. Książka została zapowiedziana na sierpień 2015.

Jak powszechnie wiadomo, Stieg Larsson zmarł 9 listopada 2004 w Sztokholmie z powodu rozległego zawału mięśnia sercowego w wieku pięćdziesięciu lat. Przed śmiercią pisał kolejną część z serii „Millennium”. Niestety zapowiedziana książka nie będzie zawierała niedokończonej pracy autora, będzie to zupełnie odrębne dzieło. Tekst napisze David Lagercrantz, znany głownie jako autor biografii. Najpopularniejszą książką autora jest wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Sine Qua Non biografia Zlatana Ibrahimovića „Ja, Ibra”.

Właściwie nie wiadomo jak tę wiadomość przyjmą fani Stiega Larssona. Z jednej strony po przeczytaniu trzech części „Millenium” człowiek chce więcej, ale wiadomo, inny autor, jaki by nie był, pewnie to już nie będzie to samo. Chociaż z opiniami powinniśmy się wstrzymać do ukazania się nowego tekstu. Przeczytamy, ocenimy.

Trylogia  MillenniumTrylogia Millennium

Bestsellerowe powieści kryminalne, wywodzące się z najlepszej szwedzkiej tradycji fikcji i literatury kryminalnej: świetnie napisane, z trzymającą w napięciu fabułą i fascynującymi postaciami. Wyjątkowe zjawisko na światowym rynku literackim! Ponad 60 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Te książki można czytać na wielu płaszczyznach: jak kryminały pełne mrocznych i nierzadko politycznych tajemnic, jak doskonałe, wielowątkowe powieści współczesne, pełne prawdziwych zdarzeń i osób, i w końcu jak thrillery psychologiczne. Wciągające i jedyne w swoim rodzaju!

W skład pakietu wchodzą 3 tomy trylogii:

1.Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

2.Dziewczyna, która igrała z ogniem
W kolejnej części trylogii Millennium śledzimy dalsze emocjonujące przygody dwójki bohaterów, Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, których losy ponownie się splatają. Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem…

3.Zamek z piasku, który runął
Życiu Lisbeth Salander znów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Mikael Blomkvist sięga w mroczną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Wywołuje tym samym trzęsienie ziemi w rządzie i służbach bezpieczeństwa.