Ta, która musi umrzeć - najnowsza część Millennium juz w księgarniach!

Ta, która musi umrzeć, najnowsza, szósta część bestsellerowej sagi Millennium już od momentu pojawienia się na polskim rynku, bije rekordy popularności. Stieg Larsson napisał niesamowitą trylogię o przygodach Lisbeth Salander i Mikaela  Blomkvista, którą z powodzeniem kontynuuje David Lagercrantz. Chcecie dowiedzieć się, o czym jest kolejna część? Koniecznie czytajcie dalej.

Ta, która musi umrzeć - najnowsza część Millennium juz w księgarniach!

Ta, która musi umrzeć – kilka słów o fabule

W najnowszej odsłonie historii Mikael  Blomkvist będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym morderstwem, które z pozoru wygląda na zwykłą, tragiczną śmierć bezdomnego. Mimo wielu cech charakterystycznych nie udaje się ustalić tożsamości mężczyzny. Dziennikarz podejmuje się sprawy z wielką niechęcią. Dowiaduje się, że świadkowie słyszeli, jak ofiara mówiła coś o Johannesie Forsellu, szwedzkim ministrze obrony. Czy coś mogło łączyć polityka i bezdomnego?

Jednocześnie Mikael próbuje odnaleźć Lisabeth Salander, która zniknęła po pogrzebie Holgera Palmgnera. Mężczyzna wie, że pojechała do Moskwy wyrównać rachunki z siostrą Camillą, ale nie daje znaku życia. Kobieta postanowiła, że nie będzie już ofiarą i stanie się myśliwym.

Czy Mikaelowi uda się skontaktować z Salander i rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa? Czy Salander wyrówna rachunki z siostrą? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po powieść Ta, która musi umrzeć, gwarantuję, że wciągnie Was bez reszty.

Ta, która musi umrzeć – ostatni tom serii Millenium

Od samego początku seria Millennium wzbudzała ogromne emocje i biła rekordy popularności. Z tego powodu spadkobiercy Larssona zgodzili się na jej kontynuowanie, co moim zdaniem było genialnym posunięciem. Czytelnicy mogli dłużej cieszyć się przygodami dwójki nietuzinkowych bohaterów. Niestety Ta, która postanawia umrzeć jest ostatnim tomem tej serii. Mam jednak nadzieję, że David Lagercrantz nie zakończy kariery pisarskiej i wkrótce zaskoczy nas nową wspaniałą powieścią, a może i całą serią? Ja czekam z niecierpliwością. A Wy?

Wrzesień to miesiąc kryminałów, zachęcam więc do zapoznania się z serią Millennium, którą znajdziecie w tym miejscu. Jeśli jesteście już po lekturze, chętnie poznam Wasze opinie. 😉