Bestsellery stycznia 2024

Styczeń to pora roku, w której z przyjemnością oddajemy się lekturze podczas zimowych i chłodnych wieczorów. Na półkach wielu czytelników zagościły książki różnych gatunków, autorstwa znanych pisarzy, takich jak Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Michał Śmielak i wielu innych. Te pozycje zdobyły miano hitów i bestsellerów miesiąca według rankingu Taniej Książki. Sprawdźmy, które książki zachwyciły miłośników literatury w styczniu.

 

Tylko ona została Riley Sager

Przeglądając hity miesiąca, w oczy rzuca się pozycja Rileya Sagera, która jest nową powieścią wśród jego bestsellerów. Wstrząsająca historia o brutalnym morderstwie, która wraca po aż pięćdziesięciu latach i na nowo mrozi krew w żyłach.

Siedemnastoletnia Lenora Hope została oskarżona o zabójstwo. Jako jedyna z ocalałych wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Kobieta przez lata nigdy publicznie nie wypowiedziała się o masakrze, w której brała udział. Nigdy również nie opuściła rezydencji Hope’s End na klifie, gdzie do wszystkiego doszło.

Rok 1983, do posiadłości przybywa opiekunka Kit McDeere, która ma zaopiekować się Lenorą po tajemniczym opuszczeniu rezydencji przez poprzednią pielęgniarkę.

71-letnia staruszka przeszła serię udarów, które spowodowały utratę zdolności mówienia oraz poruszania się. Komunikacje z innymi umożliwia jej maszyna do pisania. Pewnej nocy Lenora postanawia podzielić się z Kit wydarzeniami z brutalnego morderstwa własnej rodziny.

McDeere zauważa, że jej podopieczna nie mówi jej do końca prawdy, a jej bezbronność to tylko pozory.

Książkę zamówisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/tylko-ona-zostala-riley-sager-p-1886394.html

 

Światła w popiołach Remigiusz Mróz

Kolejnym bestsellerem stycznia jest powieść kryminalna Światła w popiołach autorstwa Remigiusza Mroza.

Przed laty w opuszczonym pustostanie ginie w pożarze dwojga nastolatków. Policja postanowiła zbadać sprawę, podczas której ustalono, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Lokalna społeczność akceptuje wytłumaczenie i już nikt nie wraca do tamtych wydarzeń, o których chce zapomnieć.

Sprawa odżywa, kiedy w Żeromicach odnaleziono zwęglone zwłoki. Sytuacja jest nieco kłopotliwa, ponieważ okazuje się, że ciało nie należy do żadnego z nastolatków, którzy zginęli wiele lat temu w pustostanie.

Podejrzana sprawa trafia w ręce Kai Burzyńskiej, której zadaniem jest rozwikłanie tajemniczej śmierci. Czy ta osoba była związana z pożarem i należała do ofiar tamtejszego wypadku? Jeśli tak, to jak to możliwe, że ukrywała się tak długo i się nie ujawniła?

To niestety nie jedyny problem Kai. Kobieta wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, gdzie przychodzi jej współpracować z mężczyzną, który nie wie, że jest ojcem jej dziecka.

Książkę zamówisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/swiatla-w-popiolach-remigiusz-mroz

 

Osada Michał Śmielak

Najchętniej czytaną powieścią według Taniej Książki jest Osada autorstwa Michała Śmielaka.

Rok 1978, śnieg przykrył ziemię grubą warstwą, zwiastując zimę stulecia. W małej karkonoskiej wiosce Podporucznik Jan Ryś spędzi pierwsze święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym. Sielankę przerywa atak zimy, który odcina miasteczko od świata. Jednak to nie wszystko, co spotyka mieszkańców wsi.

Wkrótce zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Sprawa pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi, budzi skrywane lęki i tajemnice, który nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Na jaw wychodzi mroczna legenda o demonie mrozu i śmierci, który niegdyś zbierał krwawe żniwo.

Czterdzieści lat po tamtych wydarzeniach policjanci z Archiwum X wzywają na przesłuchanie emerytowanego podporucznika. Czy Jan Ryś będzie w stanie wytropić mordercę i stawi czoła powracającym demonom?

Książkę zamówisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/osada-michal-smielak-p-1898123.html

 

Zaułek koszmarów William Lindsay Gresham

Na liście hitów nie mogło zabraknąć książki Zaułek koszmarów autorstwa Williama Lindsaya Greshama, która kiedyś była zakazana i ocenzurowana. Teraz jednak ukazuje się w nowym, polskim przekładzie.

Stanton Carlisle to dwudziestojednolatek, który pragnie sławy i pieniędzy. Nie chce skończyć, jak jego ojciec, agent nieruchomości. Występuje jako kuglarz wędrownej trupy na jarmarku, gdzie obserwuje najgorszy upadek człowieka, zaślepionych alkoholem i pełnych pożądań.

Carlisle planuje inaczej pokierować swoim losem. Wkrótce zostaje mentalistą z piękną asystentką i jego kochanką Zeenie, która specjalizuje się w czytaniu w myślach. Mężczyzna ma okazję wejść w świat sławy i bogactwa. Po pewnym czasie zostaje spirytystą, manipulując bogatymi i łatwowiernymi klientami.

Może się wydawać, że jego sen o idealnym życiu się spełnia, jednak tylko do pewnego momentu.

Książkę zamówisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/zaulek-koszmarow-william-lindsay-gresham-p-1598015.html

 

Na uwięzi Katarzyna Bonda

Ostatnią książkę, którą warto wyróżnić jest powieść Na uwięzi autorstwa Katarzyny Bondy.

Jakub Sobieski prowadzi prywatną agencję detektywistyczną i marzy o tym, aby trafiła mu się spektakularna sprawa, która przyniesie mu rozgłos.

Pewnego wieczoru zgłasza się do niego kobieta, matka zaginionej 15-letniej dziewczyny Stefanii Chrobak, prześladowanej od miesięcy przez rówieśników. Mężczyzna bez wahania podejmuje się sprawy wywołującej w nim ogromne emocje z powodu osobistych przeżyć.

Sprawa zaginięcia młodej dziewczyny okazuje się trudna do rozwikłania. Nikt z jej otoczenia nie chce przełamać zmowy milczenia. Podejrzanych jest coraz więcej, a dodatkowo nawet matka zaginionej nie mówi Sobieskiemu całej prawdy.

Detektyw trafia na trop podwarszawskiego motelu, w którym trzy miesiące wcześniej doszło do morderstwa. Co je łączy ze sprawą zaginionej Stefani Chrobak?

Książkę zamówisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/na-uwiezi-katarzyna-bonda-p-1910710.html

 

Czy któraś z wymienionych pozycji jest Wam znana? Jeśli chcecie odkryć inne wartościowe książki zgodnie ze styczniowym zestawieniem, zapraszamy do odwiedzenia strony TaniaKsiazka.pl.