Biografie genialnych i odważnych kobiet
Biografie genialnych i odważnych kobiet to zestawienie, które przypadnie do gustu wszystkim nastolatkom. Jednak to jedne z tych propozycji, na które uwagę powinny zwrócić także starsze czytelniczki. Obecnie zbiory biografii cieszą się na rynku ogromną popularnością. Zwłaszcza te traktujące o genialnych kobietach. Tym samym okazuje się, że istniało na nie niezwykle duże zapotrzebowanie. Bo kobiety, o których się w nich pisze i ich życie, to bez wątpienia inspirujące historie. Historie, które udowadniają młodym dziewczętom, że nie tylko mężczyźni mogą osiągać sukcesy i zajmować najwyższe stanowiska w świecie biznesu. Poza tym pobudzają wyobraźnię i udowadniają, że warto dążyć do wyznaczonych celów, mieć ambicje i spełniać marzenia. W związku z tym przygotowaliśmy Wam zestawienie, w którym znajdziecie kilka najbardziej popularnych tego typu pozycji. Koniecznie to sprawdźcie!
Biografie genialnych i odważnych kobiet
Genialne dziewczyny Vichi de Marchi, Roberta Fulci
Valentina Tereshkova była pierwszą kobietą w kosmosie, Jane Goodall jako jedyny człowiek została zaakceptowana przez dzikie szympansy. Natomiast Katherine Johnson bezpiecznie sprowadzała astronautów na ziemię, a Rita Levi Montalcini zrewolucjonizowała neurobiologię. Tym samym nie bały się żyć marzeniami i spełniać swoje cele, aby zapisać się na kartach historii.
Dzięki tej książce poznacie piętnaście wspaniałych życiorysów dziewczyn o różnych pasjach. Przyrodzie, medycynie, wynalazkach, badaniu kultur. Autorki książki przybliżają te wybitne postaci, które mimo wielu przeszkód, spełniały swoje marzenia, stając się przykładem dla wielu młodych kobiet.
Książka dostępna od 27 marca 2019 roku.
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (część pierwsza ) Francesca Cavallo, Elena Favilli
Książka stanowi zbiór historii stu bohaterskich kobiet, od Elżbiety I po Serenę Williams. Ilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowoczesną formą bajki. Wszystko po to, aby zainspirować małe dziewczynki (ale nie tylko!) do działania. I pokazać, jaka drzemie w nich siła. Czytając co wieczór o superbohaterach i ich niesamowitych mocach można popaść w smutek i zadumę. W końcu prawie żaden z nich nie jest kobietą! Tutaj jednak pojawia się książka, w której występuje wyłącznie płeć piękna i to taka, która osiągnęła jeszcze więcej niż niejeden bohater bajek. W związku z tym całość stanowi idealną okazję do spędzenia wspólnego czasu. Zabawy, śmiechu, ale i refleksji nad tym, aby uparcie spełniać marzenia. Nie należy się poddawać i w żadnym wypadku rezygnować z czegoś, w co tak ogromnie wierzymy.
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (część druga) Francesca Cavallo, Elena Favilli
Za wybór postaci zamieszczonych w części drugiej odpowiadają w całości sugestie czytelników z całego świata. Sylwetki kobiet umieszczonych w książce są bardzo rozmaite. Począwszy od artystek, pisarek, aktorek po noblistki czy aktywistki. Na łamach stron nie zabrakło miejsca dla najsławniejszych kobiet teraźniejszości np. autorki Harry’ego Pottera, J.K. Rowling, ikony popkultury Beyoncé czy znanej dziennikarki Ellen DeGeneres. Tym samym każda z historii jest nietuzinkowa i różnorodna. Łączy je jednak wspólna cecha: rozpalają dziecięcą wyobraźnię i uczą konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów.
Damy, dziewuchy, dziewczyny Anna Dziewit-Meller
O swoich niezwykłych koleżankach opowiada Heńka. Tym samy przedstawia je czytelniczkom, ponieważ, jak zauważa, już dawno nikt ich nie odwiedzał. A mają naprawdę sporo ciekawych historii do opowiedzenia. Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Kogo spotkacie w tej lekturze? Na przykład Annę Henrykę Pustowójtównę, dziewczynę z powstania styczniowego oraz Izabelę Czartoryską, niestrudzoną kolekcjonerkę osobliwości. Poza tym występuje tu także Krystyna Krahelska, bez której nie byłoby warszawskiej syrenki i Krystyna Skarbek, agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda.
Kosmiczne dziewczyny Libby Jackson
To fenomenalna książka, dzięki której poznacie 50 biografii zasłużonych dla świata nauki kobiet, bez których nic nie byłoby takie, jakie jest. Ich ciężka praca i marzenia stały się podstawą do tego, abyśmy w ogóle zaczęli myśleć o locie w kosmos. Od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, poprzez kobiety kryjące się za misjami Apollo. Są tu także astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pionierki nauki wytyczające drogę na Marsa. Tutaj wspominamy i opowiadamy o tych kobietach, które wyznaczyły zupełnie nowe szlaki i pokazały, że nie ma żadnych ograniczeń. Świat należy do ludzi odważnych, niezależnie od tego, jakiej jesteś płci!
Brakująca połowa dziejów Anna Kowalczyk
Na kartach tej książki znajdziecie historię Polski, napisaną z kobiecej perspektywy. Historię sięgającą czasów przedchrześcijańskich. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania Polek oraz cudzoziemek zamieszkujących ziemie polskie na przestrzeni wieków. Opowiada o życiu codziennym i rodzinnym. Mówi o dziejach emancypacji kobiet w Polsce. Przedstawia bohaterki pełniące najrozmaitsze role społeczne. Tym samym swoją książką odkrywa przed czytelnikami kobiecą, brakującą połowę dziejów naszego kraju.
I nie chodzi tu tylko o legendarną Wandę, co nie chciała Niemca, ani o czeską królewnę Dobrawę, za której sprawą Mieszko I mógł chrystianizować podbite przez siebie terytoria. Z pewnością wymienić tu warto świętą Kingę czy obie święte Jadwigi. Jedną z najważniejszych politycznych sił swoich czasów była królowa Bona, która przyczyniła się również do rozwoju kultury i sztuki naszego kraju. Poza tym Emilia Plater czy Emilia Sczaniecka stały się symbolami walki o wolność, a nazwiska Marii Skłodowskiej chyba nikomu nie trzeba przypominać.