Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - nowy film

Znacie książki dla dzieci z serii pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai? Niedawno do kin weszła nowa ekranizacja przygód dwójki przyjaciół ze szwedzkiego miasteczka Valleby. Tym razem młodzi detektywi będą próbowali rozwikłać sprawę Rabusia z pociągu.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - nowy film

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – nowy film

Lasse i Maja mają już pewną wprawę w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych – w nowej sprawie ich doświadczenie z pewnością okaże się pomocne. Tym razem dzieciaki przyłączają się do tropienia złodzieja, który uciekł z więzienia. Mężczyzna odbywał w nim karę za kradzież dużej sumy z pędzącego pociągu.

Niespodziewanie pojawia się osoba, która jest święcie przekonana o niewinności zbiega: Klara, jego córka. Dziewczynka chce pomóc tacie za wszelką cenę.

Sprawa zaczyna się komplikować jeszcze bardziej, kiedy lokalna policja plącze szyki młodych detektywów, zamykając ich biuro… A do tego wszystkiego już niedługo do miasta dotrze kolejny transport pieniędzy! Czy rabuś odważy się wyjść ze swojego ukrycia i znów połakomi się na łup? Czy Lassemu i Mai uda się odkryć, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za kradzież koron? Odpowiedzi na te pytania oczywiście pojawią się w filmie.

Zobaczcie zwiastun Rabusia z pociągu:

Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć poprzednich ekranizacji książek o przygodach Lassego i Mai, a chcecie nadrobić zaległości? Nic straconego – sięgnijcie po DVD! TUTAJ znajdziecie zestaw trzech filmów: Stella NostraCienie nad Valleby oraz Sekret rodziny von Broms.

Filmy są super, wiadomo – ale co mówi pierwsze przykazanie książkoluba? „Książka zawsze pierwsza!” W przypadku Biura detektywistycznego też wszystko zaczęło się od książek, tych autorstwa Martina Widmarka: jest ich już 26!

Wszystkie tomy z serii o Lassem i Mai znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: