Ciekawostki o książkach

Brytyjski wydawca Stephena Kinga kupił cztery powieści Katarzyny Bondy

katarzyna bonda

Katarzyna Bonda na swoim facebookowym profilu poinformowała, że seria o Saszy Załuskiej ukaże się w języku angielskim za sprawą wydawnictwa Hodder&Stoughton.

Jedna z największych oficyn wydawniczych świata odkupiła prawa do czterech powieści polskiej królowej kryminału: „Pochłaniacza”, „Okularnika” i pozostałych części cyklu „Żywioły Saszy Załuskiej”. Pierwszy przekład ukaże się na początku 2017 roku i będzie nosił tytuł „Girl at Midnight”.

Nick Sayers, który nabył prawa do książek, sam ich nie czytał, a autorkę poleciła mu zakochana w kryminałach Bondy koleżanka, Joanna Kaliszewska. Wydawca stwierdził także, że Bonda jako była dziennikarka posiada świetne wyczucie do tworzenia historii i z pewnością spodoba się czytelnikom.

W zawieraniu umowy pośredniczyła polska agentka Sandra Sawicka, która określiła autorkę „Okularnika” jako pisarkę na światowym poziomie, o świeżym i mocnym głosie.

To wielki sukces Katarzyny Bondy, zważywszy na fakt, że jej książki pojawią się na brytyjskich półkach obok twórców, takich jak: Stephen King, Jeffery Deaver czy John Grisham. Bonda udzieliła już wywiadu dla BBC, który zostanie wyemitowany pod koniec miesiąca.