Marzycie o wizycie w czerwonym pokoju bólu, ale takiej prawdziwej wizycie, a nie biernym oglądaniu obrazu? Właśnie nadchodzi premiera, nieco eksperymentalna, jednego z pierwszych zastosowań technologii VR w filmie fabularnym. Teraz fanów Greya czeka wieczór filmowy pełen niezwykłych doświadczeń. Tylko dobrze zamknijcie drzwi. Ciemniejsza strona Greya Blu-ray, czyli Christian czeka.

Kiedy okazało się, że reżyser Ciemniejszej strony Greya planuje wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości VR do filmu pełnometrażowego, wiele osób po raz pierwszy usłyszało o tej technologii. Okazuje się, że jak dotąd święciła ona triumfy w filmach dla dorosłych, spełniając fantazję widzów o bardziej realistycznym uczestnictwie w przedstawianych w nich wydarzeniach. Reżyser filmów na podstawie książek James, Foley, uznał, że już czas na zastosowanie tej technologii w fabularnych filmach pełnometrażowych. To oznacza zaoferowanie, w tym przypadku fanom Greya, wizyty w czerwonym pokoju. Najpierw plotka, później fakt, staje się rzeczywistością i zapowiedziano premierę wersji filmu na DVD i Blu-ray oraz w wersji Digital HD.

Ciemniejsza strona Greya Blu-ray, czyli jak pokazać więcej.

Wirtualna technologia jest rozwiązaniem, które zdecydowanie ma przed sobą przyszłość. Pozwala widzom niejako uczestniczyć w oglądanych wydarzeniach, a nie być jedynie biernym widzem. Mamy wrażenie, że to MY wchodzimy do pomieszczeń, że to z NAMI ktoś rozmawia. Namiastkę tego, jak taka technologia sprawdziła się w Ciemniejszej stronie Greya, możecie zobaczyć w ujawnionym niedawno dodatku właśnie z tej wersji filmu. Jest to scena z balu kostiumowego, na którym byli Christian i Ana.

Oczywiście, żeby naprawdę skorzystać z możliwości, jakie oferuje ta technologia, trzeba oglądać film w specjalnych okularach VR goggles. Do tego wymagana będzie aplikacja LIFE VR app na iOS i Android. Jak widać na tym video, istnieje możliwość obracania widoku o 360°. Żeby było to możliwe, sceny do filmowego Greya były kręcone podwójnie. Wymagało to od aktorów niebywałego wysiłku, ponieważ zwykle oznaczało pracę po godzinach. Jaki efekt osiągnięto, będzie można przekonać się już wkrótce. Światową premierę filmu na DVD i Blu-ray zapowiedziano na 9 maja, a Digital HD na 25 kwietnia.

Wielu widzów liczy na to, że będą mogli w końcu wejść do czerwonego pokoju z Aną i Christianem (oj, wy niegrzeczni). Przed kilkoma miesiącami pisałam o tym, że nie ma gwarancji, że to będą właśnie TE sceny. Właściwie Foley zdradził w tym czasie bardzo niewiele, mówiąc, że na pewno będą to sceny akcji, ale jakiej akcji – nie wiadomo. Teraz już wiemy, że w materiałach dodatkowych jest właśnie scena w czerwonym pokoju bólu. Do tego oczywiście będzie możliwość pójścia z Christianem i Aną na bal oraz w wersji DVD i Blu-ray znajdzie się wiele dodatków związanych z samym powstawaniem filmu.

Powiązane: TECHNOLOGIA VR W DRUGIEJ, FILMOWEJ ODSŁONIE “GREYA”, CZYLI Z CHRISTIANEM I ANĄ W JEDNYM POKOJU

Pikantny wieczór z dodatkami.

Na wersji Blu-Ray zobaczymy dodatek, w którym Foley wyjaśnia, jak próbował przenieść swoją wizję na ekran, jednocześnie spełniając wymagania fanów. Będzie także część, w której widzom zostaną przedstawione nowe postacie z filmu. Z pewnością najbardziej interesujący będzie bal maskowy oraz oczywiście scena w czerwonym pokoju. Te elementy nie znajdą się z kolei na wersji DVD.

Natomiast dodatki, które są na obu wersjach filmu to: usunięte sceny, opowieść E.L. James o tym, jak powstawała książka, a potem film. Będzie także dodatek, w którym poznamy całą ekipę pracującą na planie i sceny “spoza planu”, w tym zobaczymy Christiana, Anę i ich przyjaciół na tzw. luzie. Będzie także, coś na co czeka naprawdę wielu fanów: zapowiedź trzeciej części filmu Nowe oblicze Greya.

Polska data premiery Blu-ray i DVD na razie nie jest jeszcze znana.

VR już obecne w książkach.

Jednak, jeśli tak by się zastanowić, to osoby, które nie tylko obejrzały film, ale przede wszystkim przeczytały książki James, takie doświadczenia VR mają już za sobą. W końcu czytanie daje możliwość “wejścia” w daną postać, stanie się przez kilkanaście godzin głównym bohaterem, przeżywania jego doświadczeń. To po prostu magia książki, znana czytelnikom od zawsze. 🙂 Całą serię książek E L James znajdziecie tutaj. To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie, jak ta właśnie magia działa konkretnie w tej serii. 🙂