Co się skrywa między nami? Znajdziesz na taniaksiazka.pl

Co się skrywa między nami? to kryminał autorstwa Johna Marrsa. Na podstawie jego poprzedniej książki, Dopasowani, powstał serial o tym samym tytule. Nie miałam jeszcze możliwości jej przeczytać, jednak po przeczytaniu paru książek głównie obyczajowych miałam ochotę na coś bardziej niepokojącego. Dlatego zdecydowałam się sięgnąć po jego najnowszą książkę.

Co się skrywa między nami? – co skrywa książka?

Najkrócej rzecz ująć można by tak: Nina i Maggie w jednym mieszkały domu. Maggie na górze, a Nina na dole. A tak już bardziej serio, to Maggie i Nina to matka i córka. Ninę poznajemy, gdy ma mniej więcej 38 lat. Na pozór to zwyczajna kobieta, pracująca w bibliotece. Nikt poza Maggie nie wie, jaką przeszłość ukrywa. Co więcej – Maggie poniekąd do tej przeszłości doprowadziła, za co odbywa karę. Mieszka w pokoju, totalnie wyciszonym, przykuta do łańcucha. Na taki los skazała ją córka. Wszystkim wokół wmówiła, że matka z przyczyn zdrowotnych przebywa w specjalnym ośrodku. Nikt nie zna prawdy…

Problemy z Niną zaczęły się, gdy była nastolatką. Pewnego dnia matka oznajmiła jej, że ojciec odszedł do innej kobiety. Dziewczyna winą obarczyła matkę. Wpadła w złe towarzystwo. Chociaż właściwie to za mało powiedziane. Nina jak przez mgłę pamięta czas, kiedy zaszła w ciążę z chłopakiem o fatalnej reputacji. Pamięta, że matka odebrała poród, ale jej córeczka urodziła się martwa. Gdy po kilku latach Nina w piwnicy znajduje walizkę z ciuchami ojca, a także opakowania po mocnych środkach nasennych, próbuje poskładać swoją przeszłość w całość. Wydaje się, że w całkiem logiczną całość.

Co się skrywa między nami? – recenzja książki

Jako że książka składa się z rozdziałów opowiadanych naprzemiennie przez obie kobiety, na dodatek wędrują one do wydarzeń sprzed wielu lat, nie jest łatwo stwierdzić, która z kobiet tak naprawdę zasłużyła na karę. Włos się jeży, gdy czytamy, jak matka faszerowała Ninę środkami nasennymi przez wiele miesięcy. Jednak gdy poznamy jej motywy… Na dodatek jeszcze do Niny na facebooku odzywa się tajemnicy Bobby sprawy wydają się komplikować. Jednak dla Maggie mężczyzna może okazać się wybawieniem.

Ta książka doskonale pokazuje, że nie każdy jest wyłącznie dobry lub zły. Gdy już zaczynasz domyślać się, o co chodzi, kolejna strona wszystko rujnuje! Zarówno Maggie jak i Nina mają swoje sekrety, których nie wyjawia tej drugiej. Kłamstwo rodzi kłamstwo. Tak szokującej historii dawno nie czytałam. Gdyby nie czas na sen i obowiązki, nie oderwałabym się od niej do końca! A propos końca – ha! Tego się zupełnie nie spodziewałam. Szczękę z podłogi musiałam zbierać. To była doprawdy intensywna lektura.

Jeśli książkę Co się skrywa między nami? macie już za sobą, to chętnie poznam Waszą opinię. Jeśli nie, to znajdziecie ją tutaj.

Moja ocena
  • 10/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
  • 7/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
  • 9/10
    Czy książka wzbudza emocje? - 9/10
8.7/10

Fragment recenzji

Ta książka doskonale pokazuje, że nie każdy jest wyłącznie dobry lub zły. Gdy już zaczynasz domyślać się, o co chodzi, kolejna strona wszystko rujnuje! Obie bohaterki,  Maggie i Nina mają swoje sekrety, których nie wyjawia tej drugiej. Kłamstwo rodzi kłamstwo. Tak szokującej historii dawno nie czytałam. Gdyby nie czas na sen i obowiązki, nie oderwałabym się od niej do końca!