Dawno temu w Warszawie - Żulczyk kontynuuje Ślepnąć od świateł Dawno temu w Warszawie

Czytaliście z zapartym tchem książkę Ślepnąć od świateł, marząc o tym, żeby się nie kończyła? Zatem na pewno ucieszy Was wiadomość, że Jakub Żulczyk wrócił do bohaterów tej powieści. Tchnął w nich nowe życie i wrzucił w nowe wątki! Parę lat po wydarzeniach postaci schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu, zimnym i gęstym. Kontynuacja wielkiego literackiego hitu pod tytułem Dawno temu w Warszawie już w połowie października trafi do księgarni!

Dawno temu w Warszawie na TaniaKsiazka.pl >>

Dawno temu w Warszawie – kontynuacja bestsellerowej powieści

Stało się.
Świat się skończył.
Nadeszło Groźne i Inne.
Przestańcie się mazać, to dopiero początek
Nie zapinajcie pasów. To bez sensu.

Jeśli w ten sposób Świat Książki rozpoczyna notę wydawniczą to wiadomo, że można liczyć na naprawdę mocną powieść. Gwarantem jakości treści już sam autor, Jakub Żulczyk, który przyzwyczaił nas do prawdziwych do bólu, wywołujących silne emocje, naturalistycznych fabuł. Taka była m.in. wydana w 2014 roku jego książka pt. Ślepnąc od Świateł, na podstawie której powstał również serial produkcji HBO GO.

Po dziewięciu latach od tamtej premiery Jakub Żulczyk powraca z kontynuacją bestsellera i już 16 października na półki księgarni trafi Dawno temu w Warszawie. Pisarz poinformował o tym jakiś czas temu w swoich social mediach, co wywołało falę ekscytacji wśród odbiorców (czy ktoś z Was, podobnie do mnie, uśmiechnął się szeroko i dał pod postem serduszko? 😉 ).

Dawno temu w Warszawie – zarys fabuły

2014 Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się skończyła. Ale ona dopiero się zaczyna.
2020 Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii.
Lockdown zamyka ludzi w domach, w ich głowach, kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami.

Już teraz, w tym miejscu, możecie zamówić książkę Dawno temu w Warszawie. Inne powieści Jakuba Żulczyka dostępne są natomiast pod tym linkiem.

Informacja zwrotna – kolejna ekranizacja prozy Żulczyka

Lubicie adaptacje filmowe ulubionych lektur? Koniecznie zobaczcie oficjalny zwiastun serialu na podstawie Informacji zwrotnej. Produkcja w reżyserii Leszka Dawida (Jesteś Bogiem, Ki, Bar na Viktorii) już w listopadzie pojawi się na platformie streamingowej Netflix. W roli Marcina Kani zobaczymy rewelacyjnego Arkadiusza Jakubika.

Czytajcie także: