KomiksPolecamy

Deadpool 2 obejrzany? Pora na komiksy z Deadpoolem

Komiksy z Deadpoolem na TaniaKsiążka.pl

Deadpool 2 na dobre rozhulał się w kinach. Mało tego, w 27 krajach, w których film miał już swoją premierę, nadal jest najchętniej oglądaną produkcją. Z pewnością, większość fanów tego niestereotypowego płatnego zabójcy widziało już najnowszą ekranizację. Jeżeli po seansie czujecie niedosyt i macie ochotę na więcej, to najwyższa pora sięgnąć po komiksy z Deadpoolem.

Komiksy z Deadpoolem – dwie serie

Są dwie serie komiksów Marvela, w których Deadpool gra pierwsze skrzypce. W ramach Marvel Classic – ukazały się 4 tomy, a w ramach Marvel Now – do tej pory opublikowano 10 komiksowych woluminów.

Chory na nowotwór Wade Wilson poddaje się eksperymentowi, w efekcie którego nabiera zdolności regeneracyjnej, ale płaci za to niesamowitym oszpeceniem, dlatego rozpoczyna nowe życie jako zabójca na zlecenie. Komiksy z Deadpoolem są pełnym nieszablonowego humoru zbiorem perypetii tego niestandardowego bohatera-antybohatera. Chcę polecić Wam kilka tytułów.

Komiksy z Deadpoolem – Marvel Classic

Marvel Classic. Deadpodl Classic. Tom 3

W tym tomie Deadpool namiesza w klasycznej historii o Spider-Manie. Oczywiście ponownie stanie też oko w oko ze śmiercią.  Zmierzy się z T-Rayem, jednym z jego wrogów.

  • Scenarzyści: Joe Kelly i Stan Lee.
  • Rysownicy: Ed McGuinness, Pete Woods i John Romita.

 

Marvel Classic. Deedpool Classic. Tom 4

Dzięki tej historii poznacie prawdę o początkach Deadpoola, który będzie musiał zmierzyć się z rywalem z przeszłości. Czy Wade’owi Wilsonowi uda się ocalić ludzkość?

  • Scenarzysta: Joe Kelly.
  • Rysownicy: Walter McDaniel, Pete Woods, Steve Harris, Anthony Williams i Yancey Labat.

Komiksy z Deadpoolem – Marvel Now

Marvlel Now. Deadpool. Tom 1. Martwi Prezydenci

Wade Wilson dostaje zlecenie od rządu. Zmartwychwstali prezydenci chcą zniszczyć swój kraj. Deadpool ma temu zapobiec.

  • Scenarzyści: Brian Posehn, Gerry Duggan.
  • Rysownik: Tony Moor.

 

Marvel Now. Deadpool. Tom 3. Dobry, zły i brzydki

To część, w której sarkastyczny humor schodzi na dalszy plan. Wraz z początkiem komiksu przeniesiemy się do Nowego Yorku lat 70. Deadpool zmierzy się z Lukiem Cage’em i Iron Fistem, a pożniej akcja się zagęści.

  • Scenarzyści: Brian Posehn, Gerry Duggan.
  • Rysownicy: Scott Koblish, Declan Shalvey.

 

Marvel Now. Deadpool. Tom 6. Deadpool się żeni

Jak w tytule komiksu: Deadpool się żeni! Jednak przeszłość nadal prześladuje Wade’a Wilsona. Autorzy przewrotnie przypominają jego miłosne perypetie z przed lat. Jesteście ciekawi, co z tego wyniknie?

  • Scenarzyści: Brian Posehn i Gerry Duggan.
  • Rysownicy: Mike Hawthornei Scott Koblish.

Jesteście ciekawi, jakie jeszcze tytuły ukazały się w ramach obu serii? Wszystkie znajdziecie tu: komiksy z Deadpoolem. Macie już swoje ulubione tytuły?