Detektyw Pozytywka Grzegorza

Nadarza się niesamowita okazja dla wszystkich fanów książki Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke. Okazało się, że słynny ekspert od tajemniczych spraw nie otrzymał, jak dotąd swojego imienia. Jednak właśnie mali czytelnicy mogą to zmienić. Wydawca serii Nasza Księgarnia ogłosił konkurs na imię dla słynnego detektywa.

Zwycięzca nie tylko nada imię swojemu bohaterowi, ale także pojawi się jako bohater jednej z książek Pana Grzegorza! Wystąpi w jednym z opowiadań, które będą wchodziły w skład kolejnego tomu serii. Jakby tego było mało dostanie także zestaw książek. Konkurs potrwa do 31 maja tego roku, śpieszcie się!

Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke to jedna z najpopularniejszych postaci stworzonych przez tego autora. Ten tytuł należy do serii książek detektywistycznych dla najmłodszych, które uczą dzieci logicznego myślenia, pozwalają im uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadek i wciągają je w świat fantastycznej zabawy. A jakby tego było mało słynny detektyw jest postacią niezwykle sympatyczną i rozśmiesza zarówno dzieci jak i czytających im dorosłych. Teraz w końcu ma szansę otrzymać należne mu imię, które przez przypadek zostało przeoczone zarówno przez samego pisarza, jak i wydawcę książek.

Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke czyli…

Wybierając imię dla detektywa mali czytelnicy powinni pamiętać o tym, żeby było ono pomysłowe i pasowało do głównego bohatera. Jury oceniające pomysł na imię, będzie brało także pod uwagę jego oryginalność. Niezwykle ważne jest dopełnienie wymogów formalnych. Aby mały Czytelnik mógł wziąć udział w konkursie, należy wypełnić specjalny załącznik, w którym rodzice bądź opiekunowie wyrażają zgodę m.in na przetwarzanie danych osobowych. Regulamin konkursu oraz załącznik znajdziecie pod tym adresem. Prace konkursowe (wybrane imię), należy przesłać na adres e-mailowy: pozytywka@nk.com.pl do 31 maja tego roku.

Konkurs na imię detektywa Pozytywki – ważne daty

Konkurs rozpoczął się 30 marca 2017 r., czyli potrwa dwa miesiące. Trzeba pamiętać, że można wysłać tylko jedno zgłoszenie. Zwycięzca zostanie powiadomiony do 30 czerwca 2017 r. i tego też dnia zostaną ogłoszone wyniki konkursu, które będzie można znaleźć na stronie internetowej Organizatora: www.nk.com.pl (dział Wydarzenia) oraz na stronie www.detektywpozytywka.pl. W składzie Jury oceniającego pomysły na imię znajdzie się także sam Grzegorz Kasdepke.

Wśród książek, które otrzyma autor najlepszego pomysłu będą : “A ja nie chcę być księżniczką” i „Wczoraj, dzisiaj, jutro”.

Siódmy tom już w księgarniach

Tymczasem 15 marca ukazał się już siódmy tom z serii z detektywem Pozytywką zatytułowany Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki. Bohaterowie serii znani z poprzednich książek będą chcieli dowiedzieć się, co się stało ze słynnym detektywem. Przepadł jak przysłowiowy kamień w wodę… Szykuje się kolejna zagadka detektywistyczna!

O autorze

Grzegorz Kasdepke to jeden z najbardziej utytułowanych polskich pisarzy książek dla dzieci. Otrzymał wiele prestiżowych nagród w tym jego książka Detektyw Pozytywka została uznana przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom za “jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady”. Seria od lat cieszy się niesłabnącą sympatią zarówno ze strony małych czytelników jak i ich rodziców. Dzięki książkom Grzegorza Kasdepke dzieci rozwijają swoją czytelniczą pasję i zaczyna w ich małych serduszkach kiełkować miłość do książek.

Miałam osobiście okazję poznać pana Grzegorza i muszę przyznać, że jest niezwykle ciepłą, przesympatyczną i bardzo otwartą osobą, dokładnie taką, jak jego bohaterowie. Jeśli Wy również macie chęć poznać Grzegorza Kasdepke, zajrzyjcie na Targi Książki w Białymstoku, które odbywać się będą w dniach 21 – 23 kwietnia 2017 r.

Zaproponuj imię dla detektywa Pozytywki