Seriale z uniwersum Star Wars

Disney zapowiedział kolejne produkcje ze świata Star Wars. W przyszłości czekają nas nowe animacje i filmy pełnometrażowe, a po wielkim sukcesie Madaloriana Disney postanowił iść za ciosem i przygotowuje kolejne seriale aktorskie z uniwersum Star Wars, w końcu this is the way.

Seriale z uniwersum Star Wars

Nowe seriale z uniwersum Star Wars

Cassian Andor, Obi-Wan Kenobi, Ashoka — między innymi tym bohaterom będziemy mogli przyjrzeć się lepiej w nowych serialach aktorskich.

Andor – serial aktorski w 2022 roku

Andor - logo serialu

źródło: www.starwars.com

Meksykański aktor Diego Luna znów zagra rebelianta Cassiana Andora. To postać, którą fani uniwersum znają z filmu Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie. Produkcja ma być utrzymana w gatunku gwiezdnego thrillera szpiegowskiego.

Obi-Wan Kenobi — serial z Ewanem McGregorem

Obi-Wan Kenobi - logo serialu

źródło: www.starwars.com

Ewan McGregor ponownie wcieli się w kultowego rycerza Jedi. Jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie serial będzie można obejrzeć, ale prace nad nim już się rozpoczęły. Wiadomo też, że akcja ma mieć miejsce w czasie między Zemstą Sithów, a Nową nadzieją — dziesięć lat po tej pierwszej i 9 przed drugą.

Nie wiem, jak Wy, ale ja z tym serialem wiążę duże nadzieje, tym bardziej że Hayden Christensen znów ma się wcielić w Dartha Vadera.

Ashoka z  Rosario Dawson w tytułowej roli

Ashoka - logo serialu

źródło: www.starwars.com

Rosario Dawson już widzieliśmy jako Ashokę Tano w Mandalorianie i moim zdaniem ta kreacja wypadła bardzo ciekawie. To był debiut tej postaci w wersji aktorskiej, bo do tej pory Ashokę, uczennicę Anakina Skywalkera, znaliśmy tylko z animacji (Wojna klonów i Rebelianci).

Mandalorian — trzeci sezon

Mandalorian - logo serialu

źródło: www.starwars.com

Fani Star Wars nadal oglądają i przezywają drugi sezon pierwszego serialu aktorskiego ze świata Star Wars, Mandaloriana. Tymczasem Disney już zapowiedział kolejny sezon. Także historia Mando i Grogu nawet nie zbliża się jeszcze do finału.

Rangers of the New Republic — spin-off Mandaloriana

Rangers of the New Republic - logo serialu

źródło: www.starwars.com

W tym serialu jedną z najważniejszych postaci będzie Cara Dune (kreacja Giny Carano), to postać, którą również znamy z Mandaloriana. Obok niej będziemy śledzić losy innych żołnierzy Nowej Republiki i ich wysiłki w zaprowadzeniu porządku w Galaktyce.

Lando — mini serial

W tej produkcji wiadomo na razie tylko tyle, że jest w planach. Lando Calrissian będzie czarować widzów swoim urokiem osobistym, ale nie wiemy, czy w postać ponownie wcieli Donald Glover, czy może pierwszy odtwórca tej roli, Billy Dee Williams, a może ktoś całkiem inny.

The Acolyte — serial aktorski

To produkcja, która pozwoli nam cofnąć się prawie dwa stulecia od czasów z filmowych Gwiezdnych wojen. Jesteście ciekawi, jak wyglądała Stara Republika? Do tej pory tę wiedzę fani mogli czerpać z książek, a teraz dowiedzieliśmy się, że Starą Republikę zobaczymy też na małym ekranie.

Star Wars — nowe seriale animowane

The Bad Batch — spin-off Wojen klonów

The Bad Batch - logo

źródło: www.starwars.com

Fabuła serialu skupi się wokół oddziału żołnierzy-klonów. Członkowie jednostki mają nietypowe zdolności, a to za sprawą modyfikacji genetycznych.

Visions — seria animacji krótkometrażowych

Visions - logo serii

źródło: www.starwars.com

Mają to być filmy inspirowane gwiezdnowojennym uniwersum. W limitowanej serii znajdzie się 10 odcinków i na razie nie wiadomo, czego konkretnie będą dotyczyć.

A Droid Story — dla najmłodszych fanów

R2-D2 i C-3PO, droidy i ikony Star Wars, będą mieć do wykonania bardzo tajną misję… To będzie epicka podróż, która z jednej strony wprowadzi całkiem nowego bohatera, z drugiej — do świata Star Wars wprowadzi nowe pokolenie fanów.

Pełnometrażowy film dopiero w 2023 roku

Star Wars: Rouge Squadron (grudzień 2023 roku) – film kinowy

Czego dokładnie będzie dotyczył film — na razie nie wiadomo. Póki co pewne jest, że na fotelu reżyserskim zasiądzie Patty Jankins (Wonder Woman i Wonder Woman 1984).

W sieci pojawiają się informacje, że w planach jest jeszcze jeden film, którego reżyseria ma się zająć Taika Waititi (Jojo Rabbit, Co robimy w ukryciu, Thor: Ragnarok).

Pewne jest jedno: to, że na każdą z tych produkcji będziemy musieli poczekać. A że drugi sezon Mandaloriana zmierza do końca, więc za chwilę znów zostaniemy z gwiezdnowojennym niedosytem, to przypominam Wam, że mnóstwo ciekawych historii z tego uniwersum znajdziecie też w książkach. Wystarczy, że wejdziecie tutaj: Seria Star Wars.

Na którą z tych produkcji czekacie najbardziej?

Powiązane: