Diuna - adaptacja w kinach dopiero za rok Diuna

Po świecie przetoczyła się fala głośnego rozczarowania. Wywołała ją informacja, że premiera filmu Diuna, adaptacji kultowej książki, w reżyserii Denisa Villeneuve’a, nie pojawi się w kinach 18 grudnia 2020, jak planowano do tej pory. Pandemia koronawirusa nie ustępuje i dlatego twórcy zostali zmuszeni do ustalenia nowej datę premiery. W tym momencie  wiemy, że adaptacja książki Franka Herberta powinna trafić do kin 1 października 2021, czyli za prawie cały rok! 

Diuna adaptacja dopiero za rok!

Fot. Kadr z filmu /materiał prasowy

Diuna – adaptacja powieści jedną z ofiar koronawirusa

Od momentu ogłoszenia globalnej pandemii koronawirusa nikt nie może do końca się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Cierpi wiele gałęzi gospodarki, w tym przemysł kinematograficzny. W związku z dużą ilością zachorowań, a tym samym dużymi obostrzeniami, należało wstrzymać pracę nad wieloma produkcjami kinowymi i serialami. W ten sposób, o wiele później, niż zakładano, obejrzymy na przykład kolejną część opowieści o mrocznym rycerzu z Gotham City, The Batman.

Pecha miały również produkcje, które zakończyły już plany zdjęciowe. Przesunięto długo wyczekiwaną premierę 25. części przygód Jamesa Bonda, Nie czas umierać. Zamiast w zbliżającym się listopadzie, Daniel Craig będzie nas zabawiał dopiero w kwietniu przyszłego roku.

Los historii o agencie 007 podzieliła adaptacja fantastycznej powieści Franka Herberta, Diuna. Zaprezentowany trailer filmu zwiastuje „kawał dobrego kina”, tym bardziej ciężko jest przyjąć informację, że film, który od momentu ogłoszenia prac wzbudza tyle emocji, obejrzymy dopiero za rok.

Diuna – garść ciekawostek

Prawa do adaptacji filmowej powieści Franka Herberta nabyły dwie legendy amerykańskiej produkcji: Entertainment i Universal Pictures. Co więcej, w momencie podpisywania porozumienia między producentami a spadkobiercami, w planach uwzględniono nie tylko produkcję kinową, ale również serial na podstawie fantastycznie napisanej historii. Opowieść w odcinkach ma szansę trafić do szerszej widowni, biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność tej formy.

Diuna Denisa Villeneuve’a, która wejdzie do kin 1 października 2021 roku, to nie pierwsza próba zmierzenia się z  wyjątkową historią przez twórców kina. Pierwsze podejście należało do Davida Lyncha, które w 1984 nie spotkało się z entuzjazmem fanów książki. Czy ta sama historia opowiedziana ponad 30 lat później skradnie ich serca?

Klasyka science fiction

Seria Diuna jest jednym z niekwestionowanych liderów na liście najbardziej popularnych powieści fantastycznych. Jeśli do tej pory nie poznałeś pustynnego świata Arrakis, źródła cennego melanżu, koniecznie przeczytaj książki, które znajdziesz w tym miejscu. Masz na to cały rok!

 

Powiązane artykuły: