Diuna 2 - to już oficjalne! Będzie 2 cześć filmu

Film Diuna, adaptacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta, była chyba najbardziej oczekiwaną premierą tego roku. Jej data była przesunięta prawie o rok. Gdy w końcu film trafił do kin i jednocześnie na (nadal niedostępną w Polsce) platformę HBO Max, przyciągnął przed ekrany tłumy widzów. Czy dziwi was, że twórcy filmu właśnie potwierdzili, że powstanie Diuna 2?

Diuna 2 - to już oficjalne! Będzie 2 cześć filmu

Diuna 2 – kiedy premiera?

Legendary, które odpowiada za produkcję, poinformowało w mediach społecznościowych, że Diuna to dopiero początek i ta podróż będzie kontynuowana. Zatem można już uznać, że to już pewne: Dune: Part Two powstanie. I całe szczęście. Historia opowiedziana przez Franka Herberta jest tak obszerna, że pierwszy film to zaledwie wprowadzenie do tego, co będzie dalej. Zresztą reżyser, Denis Villeneuve, od samego początku zakładał przedstawienie historii w dwóch częściach.

Diune: Part Two – premiera tylko w kinach

Diune: Part Two ma już nawet planowaną datę premiery. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem (nauczeni doświadczeniem zachowajmy trochę ostrożności), to film będzie mieć premierę za dwa lata: 20 października 2023 roku. Podobnie, jak przy Diunie, tak i tym razem będzie to kooperacja Legendary i Warner Bros.

Skoro jesteśmy przy dystrybucji… Premiera drugiej części filmu Diuna, w przeciwieństwie do hybrydowej premiery pierwszej, części ma być tylko i wyłącznie kinowa. Na fotelu reżysera ponownie zasiądzie Denis Villeneuve.

Diuna Franka Herberta z filmową oprawą

Kroniki Diuny: wzrost zainteresowania książkową serią

Jak zawsze, kiedy mamy do czynienia z adaptacjami książek, zwłaszcza takimi adaptacjami, które wzbudzają tyle zainteresowania, wzrasta też zainteresowanie książkowym oryginałem. Nie inaczej jest z Diuną.

Niby wiemy, że jedno z przykazań książkoholików brzmi: najpierw przeczytaj, później obejrzyj. Jednak wielu z nas sięga po książki dopiero po obejrzeniu filmu, prawda? W końcu jakoś trzeba się dowiedzieć, co będzie dalej. A książkowy pierwowzór to miejsce, w którym na temat przeniesionej na ekran historii możemy dowiedzieć się wszystkiego.

Zatem po książki z serii Kroniki Diuny zajrzyjcie w to miejsce.

PS Wydawca właśnie ogarnia dodruk serii w pakiecie. Czy kogoś jeszcze dziwi, że nakład rozszedł się jak… świeżutki melanż?

Sprawdź też: