Do fanatyków. Trzy refleksje to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i publicystyki zagranicznej. Amos Oz to ceniony izraelski pisarz, eseista i publicysta. Jest założycielem organizacji „Pokój Teraz” i wykłada literaturę na Uniwersytecie im. Ben-Guriona w Beer Szewie. Autor ma na koncie już wiele publikacji, które stały się międzynarodowymi hitami. Podobnie jest z prezentowaną dziś książką. Ten światowy bestseller dotarł w końcu także do Polski i Czytelnicy w naszym kraju mają szansę przekonać się o fenomenie tego pisarza. Koniecznie to sprawdźcie, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością Amosa Oza.

Do fanatyków. Trzy refleksje – głos, w który warto się wsłuchać

Czytelnicy w prezentowanej dziś książce znajdą trzy eseje. Amos Oz mierzy się w nich z problemami historycznymi, politycznymi i społecznymi. Problemami, które są ważne dziś nie tylko w Izraelu.

Autor stawia bardzo wiele istotnych pytań, na które odpowiedzi nie zawsze są proste i oczywiste. Co jest istotą fanatyzmu? Skąd się ON bierze? A co, jeśli jego ziarno tkwi w każdym z nas? I czy można mu skutecznie przeciwdziałać? Pisarz w dużej mierze odnosi się do historii, kultury i uwarunkowań Izraela. Jednak jego refleksje są przejmująco uniwersalne i niezwykle aktualne. Co ciekawe, Oz zwraca się przede wszystkim do czytelników, którzy nie podzielają jego poglądów. W najnowszej publikacji wyraża niepokój o przyszłość, ale także nadzieję, że lepsza przyszłość jest możliwa.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Bo w świecie, w którym coraz silniej dają o sobie znać nacjonalizm i inne skrajne ideologie, warto wsłuchać się w głos autora.

Książkę pt. Do fanatyków. Trzy refleksje znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie twórczość pisarza, że cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorcy znajdą w tej książce coś dla siebie.