Dobre matki - kup na TaniaKsiazka.pl

Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata to książka, która na polskim rynku będzie dostępna od 19 września 2018 roku. Tytuł ten przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i szokujących reportaży. Ten międzynarodowy bestseller cieszy się ogromną popularnością na świecie nie bez powodu. Już niebawem także Czytelnicy w Polsce będą mieli szansę przekonać się, co takiego ma w sobie dzieło Alexa Perry’ego. Warto jeszcze wspomnieć, że książka początkowo miała w ogóle nie ujrzeć światła dziennego. Jej bohaterowie albo się ukrywają, albo już nie żyją. Natomiast samemu autorowi grożono śmiercią.

Dobre matki – wstrząsające historie o kobiecej wojnie z mafią w XXI wieku

Włoska mafia do dziś cieszy się złą sławą i ogromnym respektem. I do dziś jest inspiracją dla twórców filmów czy seriali. Swoją pozycję w przestępczym świecie zdobyli nie przez przypadek. To właśnie z nimi przyszło mierzyć się ludziom, o których jest ta książka. Poniżej z przyjemnością prezentujemy Wam jej opis, bo najlepiej oddaje on klimat reportażu:

Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako 'ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Wpływa też na sytuację polityczną na świecie – szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji. Prawdopodobnie to ona stała za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołała kryzys polityczny na Słowacji.

Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze. A jeśli chcesz innego życia dla swoich dzieci, musisz mieć odwagę, aby przeciwstawić się rodzinie, która Ci tego nie wybaczy. Która nie będzie mieć problemu z tym, żeby zabić Twoją córkę. Nie zawaha się rozpuścić Twoich kości w kwasie solnym.

Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki.

Książkę pt. Dobre matki znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!