Obsada serialu Władca Pierścieni

Drugi sezon Władcy Pierścieni to informacja, która ucieszy wszystkich miłośników twórczości J. R. R. Tolkiena. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele epickich seriali fantasy. Ponieważ właśnie na taką produkcję zapowiada się wspomniany projekt Amazonu. Niestety wraz z tą dobrą wiadomością, pojawiły się również nieco mniej przyjemne doniesienia. Bo chociaż serial faktycznie będzie miał co najmniej dwa sezony, to już teraz wiadomo, że cała produkcja opóźni się o cztery lub pięć miesięcy.

Drugi sezon Władcy Pierścieni

fot. Paulina Roszko

Drugi sezon Władcy Pierścieni – co wiemy?

Tak naprawdę drugi sezon nie powinien być dużym zaskoczeniem dla wszystkich, którzy uważnie śledzą ten temat. Ponieważ już przy kupowaniu praw do serialu przez Amazon, mówiło się aż o pięciu sezonach. Sprawa wygląda jednak tak, że każda część musi dostać oddzielną, formalną akceptację studia. Tym samym drugi sezon otrzymał właśnie zielone światło. Jak teraz będzie wyglądał etap przygotowań?

Pierwsza przerwa w produkcji nastąpi, kiedy J.A. Bayon nakręci dwuczęściowy odcinek pilotowy. Ale spokojnie! Ponieważ tego typu przerwy są standardowym postępowaniem w przypadku, kiedy do produkcji został zlecony od razu cały sezon. Takie działanie daje scenarzystom możliwość spokojnego opracowania reszty odcinków. Tak, aby pasowały do wizji pilota, który został zaakceptowany. Przerwa w tym wypadku będzie nieco dłuższa, ponieważ J.D. Payne i Patrick McKay (kierują zespołem scenarzystów) chcą poświęcić ten czas na opracowanie właściwej drogi dla serialu od razu dla dwóch sezonów. Tym samym zapewnią sobie większą mobilność i swobodę pracy. Ponieważ kręcąc zdjęcia dla pierwszego sezonu, będą mogli zbierać już materiał dla jego kontynuacji.

Poza tym o fabule wiemy na razie tyle, że akcja ekranizacji ma odbywać się w Drugiej Erze, czyli między upadkiem Morgotha a utratą Jedynego Pierścienia przez Saurona, w wyniku zawiązania Ostatniego Sojuszu.

Więcej o osobach pracujących nad projektem znajdziecie tutaj. Dajcie nam koniecznie znać, czy drugi sezon Władcy Pierścieni ekscytuje Was tak samo, jak nas! Choć to dopiero potwierdzenie, a spodziewamy się ostatecznie aż pięciu.

Natomiast wszystkich zainteresowanych książkami J. R. R. Tolkiena odsyłamy tutaj.