Sapkowski na szczycie Amazona

Drugi zwiastun Wiedźmina i data premiery serialu, przygotowanego przez platformę Netflix, to nie lada gratka dla wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekują nowych informacji o produkcji. Tak się składa, że już niebawem światło dzienne ujrzy druga już zapowiedź serialu. Poza tym bardzo prawdopodobne jest też to, że producenci ogłoszą w końcu datę premiery obrazu. Chwilowo w sieci trochę ucichło o tej ekranizacji, niecierpliwie wyczekiwanej przez fanów twórczości Spakowskiego. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że 31 października bieżącego roku dowiemy się nieco więcej. Ponieważ właśnie wtedy odbędzie się włoski festiwal Lucca Comics & Games, gdzie twórcy zaprezentują drugi zwiastun Wiedźmina.

Drugi zwiastun Wiedźmina i data premiery?

Fot. Netflix

Drugi zwiastun Wiedźmina i kilka innych informacji

Dlaczego to właśnie podczas festiwalu mielibyśmy poznać datę premiery? Ponieważ odbędzie się tam panel dyskusyjny z showrunnerką Lauren S. Hissrich, a także grającymi Ciri i Yennefer, Freyą Allan oraz Anyą Chalotrą. Czy można sobie wyobrazić lepszy moment? Wtedy też może sprawdzić się przewidywana data premiery serialu, o której pisaliśmy już jakiś czas temu.

Poza tym warto tutaj wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy. Scenarzystka, a zarazem producentka Lauren S. Hissrich oraz reszta producentów kilka dni temu udzielili całkiem interesującego wywiadu. A w nim zdradzili kolejne szczegóły, dotyczące wyczekiwanej produkcji. Jedną z ważniejszych jest bez wątpienia wzmianka o tym, iż serial nie będzie obfitował w komputerowe efekty specjalne. I chociaż Wiedźmin rozgrywa się w świecie fantasy, a pomoc komputerowych efektów jest tu niezbędna, to Hissrich zaznacza, że efekty CGI nie przytłoczą widzów. W wywiadzie dla francuskiego magazynu Premiere  producenci mówią tak:

Chcieliśmy stworzyć coś autentycznego, także w kwestii sekwencji walki, które, jeśli zrobić je przy pomocy efektów komputerowych, mogłyby zbyt mocno oderwać widza od prowadzonej przez nas narracji. Problem z CGI jest też taki, że jeśli zrobisz jedną świetną scenę przy pomocy komputera, to musisz zachować równie wysoki poziom przy innych komputerowych efektach. Było dla was ważne, aby serial miał autentyczny ton.

Natomiast Lauren S. Hissrich dodaje:

Na rynku są i zawsze już będą książki Andrzeja Sapkowskiego. Tak samo jak gry. Serial jest zatem trzecią wersją tej historii i pisząc jego scenariusz stawiałam sobie za cel oddanie charakteru i duszy książek, odtworzenie postaci, w których się zakochałam i umieszczeniu ich w spójnej strukturze. Tak aby ich serialowe przygody miały sens. Chciałam stworzyć coś, co wniesie do tego uniwersum również coś od siebie.

Książki Andrzeja Sapkowskiego znajdziecie tutaj. Jeśli tylko w sieci pojawi się drugi zwiastun Wiedźmina od razu damy Wam znać.