Dywan z wkładką - nowa książka Marty Kisiel w styczniu!

Nowa książka Marty Kisiel, i tu was może zaskoczę, to całkiem niefantastyczna komedia z kryminalnym zacięciem. Dywan z wkładką, pojawi się w księgarniach już pod koniec stycznia.

Dywan z wkładką Marty Kisiel - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Dywan z wkładką w postaci… – zarys fabuły

Z jaką wkładką? Z wkładką z trupa oczywiście, a ściślej — bardzo martwego sąsiada.

Ale zacznijmy od początku, czyli od Tereski. Wszystko zaczyna się od serii problemów. Bo wiecie, czasem remont kuchni może wyewoluować w kupno domu na wsi, a niewinny, prozdrowotny jogging z teściową — w zacieranie śladów zbrodni.

Tereska Trawna i jej teściowa podczas przebieżki znajdują dywan, a w nim sąsiada. Sąsiad nie żyje tak bardzo, że bardziej już się chyba nie da. Na dodatek wszystko wskazuje na to, że został zamordowany. Przecież sam się w ten dywan po śmierci nie zakręcił? Jakby tego było mało, to podejrzewają, że za zmienienie żywego sąsiada w stan bardzo nieżywy odpowiada mąż Tereski, Andrzej. Tyle tylko, że Trawny to dobroć wcielona, całkiem nieskora do morderstwa.

Dywan z wkładką Marty Kisiel - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Zatem synowa i teściowa szybko się mobilizują. Postanawiają ukryć dywan z wkładką z martwego sąsiada i jak najszybciej odnaleźć prawdziwego mordercę. Panie zaczynają kombinować i zachowywać się zagadkowo. Tymczasem odcięte od świata, w postaci Internetu, dzieci Tereski i Andrzeja zaczynają z nadmiarem używać wyobraźni. Sądzą, że babcia i mama skrzyknęły się, żeby wykończyć tatę. Tak na śmierć.

Od fantastyki do komedii kryminalnej

Gdy w wywiadzie podczas drugiej edycji TargówKsiążki.Online Marta Kislel powiedziała, że w jej nowej książce nie będzie ani krztyny fantastyki, zrobiłam taaakie oczy. W końcu do tej pory we wszystkich książkach autorki (które kocham wielce moją czytelniczą miłością) aż się roiło od różnorakich niesamowitości — od aniołów, po wampiry. Było w nich też pełno świetnego humoru. Dlatego jestem pewna, że Tereska, nowa bohaterka Marty Kisiel, będzie powodem wielu niekontrolowanych wybuchów śmiechu.

Jest jakiś taki trend wśród naszych fantastycznych autorek, że próbują swoich sił w komediach kryminalnych. Co, nomen omen, całkiem nieźle im wychodzi, wystarczy wspomnieć Garstkę z Ustki Anety Jadowskiej, czy Ja cię kocham, a ty miau Kasi Miszczuk.

W oczekiwaniu na Dywan z wkładką już przebieram nóżkami. Nowa książka Marty Kisiel pojawi się w księgarniach 27 stycznia, co nie znaczy, że nie można zamówić jej wcześniej, tutaj jest już w przedsprzedaży.

Tymczasem trzymamy kciuki za Lato z diabłem, fantastyczną książkę dla dzieci Marty Kisiel, bo książka została nominowana do Książki Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY.

Powiązane: