Eko-książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ekoksiążki dla dzieci to doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników i ich rodziców czy opiekunów. Ponieważ obecnie dbanie o środowisko to niemal nasz obowiązek, w kontekście coraz gorszej kondycji planety Ziemi. W związku z tym o dobre nawyki warto zadbać już od najmłodszych lat, by weszły one w krew i stały się w przyszłości codzienną rutyną. Jak przekonać w prosty i zrozumiały sposób przekazać maluchom tę wiedzę? Tu z pomocą przyjdą wam prezentowane dziś książki. Ponieważ dzięki nim, poprzez zabawę i wspólne czytanie, dzieci zapoznają się z tajnikami ekologicznego życia. Poza tym dowiedzą się również, dlaczego należy dbać o środowisko i co mogą zrobić, by wpłynąć na lepszą kondycję naszej planety. Koniecznie więc sprawdźcie, co takiego dziś przygotowaliśmy!

Ekoksiążki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ekoksiążki dla dzieci – Śmieciogród

Śmieciogród - Kup na TaniaKsiazka.plŚmieciogród składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne). Poza tym podpowiada, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem.

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza używanie plastiku, stosując metodę „baby steps”.

Książka dostępna od 18 września 2019 roku.

Ekoksiążki dla dzieci – Awantura w śmietniku

Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Ponieważ pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą Ekoksiążki dla dzieci - kup na TaniaKsiazka.plleżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii. Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Mali czytelnicy odnajdą tu pasjonujące historie i piękne ilustracje. Dodatkowo w czytaniu pomaga duża czcionka i papier przyjazny oku. Tekst jest dostosowany do możliwości i zdolności dzieci w wieku 5-7 lat, podzielony zgodnie z zaleceniami metodyków.

Poza tym na końcu każdej książki znajdują się zadania, które pozwalają sprawdzić zdolność czytania ze zrozumieniem. Są tu również dyplom sukcesu i naklejki, które pozytywnie motywują.

Książka dostępna od 19 września 2019 roku.

Gdzieś daleko. Bajka eko - zobacz na TaniaKsiazka.plEkoksiążki dla dzieci – Gdzieś daleko. Bajka Eko

W królestwie Niezielencji nie dzieje się dobrze. Dawną świetność przygniotły sterty śmieci. Jest ich tyle, że król i królowa nie mogą się przez nie przedrzeć do tronu. A wszystko to z winy kapryśniej królewny Brajki. Ponieważ to na jej żądanie naukowcy od lat zużywają surowce naturalne, niszczą ziemię, płoszą zwierzynę, wycinają lasy i zaśmiecają środowisko. Tym samym doprowadzają królestwo do ruiny, a wszystko to w imię postępu i rozwoju cywilizacji. Zrozpaczony król mówi: „dość!” i postanawia wydać królewnę za mąż za tego, kto zaprowadzi w królestwie porządek.

Książka już dostępna.

Ekoksiążki dla dzieci – Skok na smog

Dym i spaliny już od dłuższego czasu dominują w wielkich miastach. Każdego dnia wdychamy ogromne ilości smogu, Ekoksiążki dla dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.plktóry negatywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i zdrowie. Jak jednak zachować zdrowy rozsądek w całej tej sytuacji? Czy aby ochronić się przed toksynami zawartymi w powietrzu, należy już na zawsze zamknąć się w domu?

Na ratunek świata przed szkodliwym smogiem wyrusza Hanka i jej zwierzątka, kotka Paloma i pies Misiek. W związku z tym opowieść porusza istotną kwestię, jaką jest dbanie o czyste powietrze. Ponieważ warto już od najmłodszych lat uświadamiać najmłodszych jak ważna i niezbędna jest troska o naszą planetę, która ma bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka. Czy akcja ratunkowa bohaterów zakończy się powodzeniem?

Książka już dostępna.

Ekoksiążki dla dzieci – Jak być Eko, czyli wiersze o ekologii

Jak być eko, czyli wiersze o ekologii - kup na TaniaKsiazka.plTo idealna książeczka, która pomoże w humorystyczny i ciekawy sposób wytłumaczyć dzieciom wszystkie najważniejsze zagadnienia i pojęcia związane z ekologią.

Dzieci od najmłodszych lat dowiadują się, że należy dbać o dobro Ziemi, naszej planety. Co jednak oznacza ekologia i efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze niełatwo wytłumaczyć. W związku z tym z pomocą przychodzą wiersze zawarte w Jak być Eko. Ponieważ w przystępny i zabawny sposób prezentują sposoby ochrony przyrody, dbania o czystość powietrza i wody. Poza tym wyjaśniają, czym jest GMO, recykling i smog. Opisują, jak pozyskiwać energię, jak segregować śmieci, jak oszczędzać wodę.

Z tej książeczki każde dziecko dowie się, co może zrobić, by samemu chronić Ziemię i jak stać się małym ekologiem

Książka już dostępna.