Ekranizacja Elegii dla bidoków

Mieliście okazję przeczytać książkę J. D. Vance’a pt. Elegia dla bidoków? Jeśli tak, to dobrze się składa. Ponieważ to właśnie dla fanów tej pozycji mam dziś dobre wieści. Warto przy tym zaznaczyć, że historia spisana przez autora to zapis jego wspomnień i przeżyć. Bardzo szybko stała się światowym bestsellerem, a w końcu zainteresował się nią świat filmu. Teraz ekranizacja Elegii dla bidoków będzie dostępna na platformie Netflix już od 24 listopada 2020 roku. Ponadto produkcja pojawi się również w wybranych kinach już 13 listopada. Jesteście ciekawi, co takiego ma w sobie ta historia, iż zdecydowano się przenieść ją na ekran?

Ekranizacja Elegii dla bidoków

Fot.: kadr z zapowiedzi Elegia dla bidoków, źródło: youtube.com

Ekranizacja Elegii dla bidoków – kilka słów o produkcji oraz zwiastun

Reżyserem filmu został Ron Howard, natomiast na ekranach pojawią się m.in.: Amy Adams jako matka głównego bohatera, Glenn Close, jako jego babka, a także Gabriel Basso, Haley Bennett, Freida Pinto, Bo Hopkins i Owen Asztalos.

Oto co o samej produkcji mówi reżyser:

To opowieść o zderzeniu chaotycznego dzieciństwa autora ze sposobem, w jaki to ukształtowało jego życie i patrzenie na świat. To historia o przemianie. Koncentruje się na kulturze grupy społecznej, do której mogę się odnieść z uwagi na pochodzenie mojej rodziny, jak również mojej żony. To opowieść o dążeniu do bycia jak najlepszym, znajdywaniu siły w swoim dziedzictwie i wyciąganiu lekcji ze zdobytych doświadczeń.

Głównym bohaterem jest J.D. Vance, który wychował się w małym miasteczku, położonym, w tak zwanym „pasie rdzy” w południowym Ohio. Student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale jest już blisko zdobycia wymarzonej pracy, jednak kłopoty w rodzinie zmuszają go do powrotu w rodzinne strony. Tym samym mężczyzna musi zupełnie na nowo poukładać swoje relacje z niełatwą appalaską rodziną, w tym z uzależnioną matką Bev. Historia urzeka i pozwala odbiorcom poznać prawdę o amerykańskiej klasie robotniczej.

Tak jak obiecałam na początku, poniżej podrzucam Wam zwiastun filmu. Dajcie znać, czy będziecie oglądać! Tymczasem, książkę, która stała się inspiracją dla filmu, znajdziecie tutaj.