Problem trzech ciał - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja powieści Cixina Liu to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości chińskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele dobrych seriali science fiction. Warto tutaj wspomnieć, że autor jest pierwszym azjatyckim twórcą, który został wyróżniony Hugo Award. Ponadto w bestsellerowych powieściach pisarza zaczytywali się Barack Obama czy Mark Zuckerberg. Teraz jedna z jego najgłośniejszych książek pt. Problem trzech ciał doczeka się w końcu ekranizacji. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja powieści Cixina Liu - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja powieści Cixina Liu – kilka informacji o produkcji

Jak już wspomnieliśmy, na małe ekrany zostanie przeniesiona powieść pt. Problem trzech ciał. Produkcja ma składać się z 24 odcinków, które wyprodukuje szanghajskie studio YooZoo Pictures. Warto tutaj wspomnieć, że już w 2015 roku YooZoo ogłosiło rozpoczęcie prac nad filmem i grą wideo, które ostatecznie nie ujrzały światła dziennego. Prace nad najnowszym projektem mają rozpocząć się już we wrześniu tego roku i zakończyć się najpóźniej w 2020. Niestety na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów. Jeśli tylko się to zmieni, od razu Was o tym poinformujemy.

Dlaczego książki chińskiego pisarza cieszą się tak ogromną popularnością? Przede wszystkim, dlatego że w jego historiach można doszukać się odniesień do aktualnej rzeczywistości. Autor nie boi się poruszać palących problemów jak wojna handlowa między Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Poza tym powieść, która ma trafić na małe srebrne ekrany, to zręczne połączenie sci-fi, thrillera, historii oraz licznych spekulacji naukowych i tych z pogranicza spisków.

Ekranizacja powieści Cixina Liu – kilka słów o fabule

Jest 1967 rok, miejsce ma rewolucja kulturalna w Chinach, w której wyniku Ye Wenjie, młoda studentka fizyki, traci wszystko, co było dotychczas dla niej ważne. Jej ojciec, wybitny fizyk ginie z rąk czerwonogwardzistów. A ona sama trafia do aresztu z powodu rzekomej zdrady stanu i staje przed sądem. Kiedy udaje jej się uniknąć śmierci, dostaje propozycję rozpoczęcia zupełnie nowego życia. Ponieważ do poprzedniego i tak nie może powrócić. Tajna baza wojskowa o nazwie Czerwony Brzeg, w której prowadzone są bardzo tajne badania, ma stać się jej domem, jak się potem okazuje już do śmierci.

Ekranizacja powieści Cixina Liu to świetna wiadomość, nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na kolejne informacje.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością autora, odsyłamy tutaj.